Обговорення Пілотної програми менторства з використання інструментів пробації під час роботи з суб’єктами пробаціїОбговорення Пілотної програми менторства з використання інструментів пробації під час роботи з суб’єктами пробації

Сьогодні, 13 лютого 2024 року, відбулась онлайн нарада за участю керівництва Центру пробації та начальників філій Центру пробації.

Основна мета заходу – обговорення мети і завдань, алгоритму реалізації, а головне – очікуваних результатів реалізації Пілотної програми менторства Державної установи «Центр пробації» з використання інструментів пробації під час роботи з суб’єктами пробації у 2024 році.

Під час заходу директор Центру пробації Олег Янчук наголосив, що менторство є невід’ємною частиною системи управління і підвищення кваліфікації персоналу. А також зазначив, що програма менторства в Центрі пробації направлена на залучення власного потенціалу установи для професійного розвитку працівників органів пробації, а це першочергове завдання для керівництва філій Центру пробації.

Олена Суботенко, заступник директора Центру пробації, розповіла про нормативне регулювання цієї програми та звернула увагу присутніх на важливість виконання передбачених програмою заходів, що забезпечить її успішне пілотування та продовження у 2025 році.

Перший заступник директора Центру пробації Олег Мельниченко акцентував на можливості використання успішного міжнародного досвіду в програмі менторства, особливо досвіду менторських програм Служби пробації Латвійської Республіки. Окремо зазначив на можливості участі менторів у національних та міжнародних навчальних проєктах/програмах, інших заходах, покликаних сприяти розвитку знань і умінь самих менторів.

Додатково, учасники заходу дізналися про діяльність робочої групи з реалізації Пілотної програми менторства в ДУ «Центр пробації» з використання інструментів пробації під час роботи з суб’єктами пробації, зусиллями якої вже сьогодні сформовану базу менторів-пробаціонерів, до якої увійшли 55 працівників з усієї України; про спеціалізовані тренінгові заняття для менторів, що сприятимуть їх професійній і менторській діяльності; про заплановані заходи у рамках програми на 2024 рік.