📈 Проєкт «Заради життя» у підрозділах пробації Одещини: досягнення та проблемні питання



📈 Проєкт «Заради життя» у підрозділах пробації Одещини: досягнення та проблемні питання

🗣💻 11 та 13 серпня 2020 року на базі Центру пробації проведено онлайн-нараду партнерів проєкту РАТН «Заради життя» щодо надання в Одеській області пакету послуг з ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусного гепатиту С засудженим, які перебувають на обліку в уповноважених органах пробації, та індексного тестування на ВІЛ партнерів ВІЛ-інфікованих осіб.

👥 Участь у заході взяли: заступник директора Віктор Васюк (Viktor Vasyuk), голова правління Всеукраїнської благодійної організації «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері» Микола Гагаркін, консультант проєкту «Заради життя» Наталия Кожан, а також начальник філії Центру пробації в Одеській області Ольга Боровська (Ольга Боровская), начальники органів пробації м. Ізмаїл та м. Білгород-Дністровський, представники Національної поліції, закладів охорони здоров’я, соціальних служб та партнери проєкту.

📌 Під час онлайн-наради обговорили результати впровадження проєкту у 12-и пілотних регіонах та зокрема двох підрозділах пробації на Одещині, проведених моніторингових візитів; порядок організації індексного тестування на ВІЛ партнерів ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають на обліку уповноважених органів з питань пробації, а також проблемні питання, що виникають під час впровадження проєкту та роботи консультативних кабінетів; визначено подальші кроки реалізації проєкту.

📌 Зокрема, серед досягнень роботи консультативних кабінетів на базі Ізмаїльського та Білгород-Дністровського відділів пробації, які були створені у листопаді 2019 року, визначено:
 Повне укомплектування кабінетів оснащенням та витратними матеріалами, необхідними для проведення відповідної роботи з профілактики та виявлення ВІЛ.
 Наявність у кожному кабінеті соціального працівника – представника громадської організації «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс».
 Підготовка працівників підрозділів пробації щодо питань надання пакету послуг з ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусного гепатиту С засудженим, які перебувають на обліку органів пробації, та індексного тестування на ВІЛ партнерів ВІЛ-інфікованих осіб.
 Налагоджена співпраця з місцевими клінічними лікарнями для надання професійних консультацій та допомоги особам з підозрою на ВІЛ, а також поліцією та центрами зайнятості.

📌 Серед проблемних питань, що потребують вирішення, визначено такі:
❗️Незначний показник підписання засудженими, які відбувають покарання в громаді, декларацій із сімейними лікарями для отримання безоплатної медичної допомоги.
❗️Відсутність соціальних центрів для влаштування до них осіб без постійного місця проживання.
❗️Низька мотивація засуджених для працевлаштування.
❗️Бар’єри для індексного тестування, пов’язані, переважно, з асоціальним способом життя правопорушників.

📌 Обговоривши напрацювання та досвід роботи консультативних кабінетів на Одещині, прийнято такі рішення:
• Запровадити нові можливі методи залучення до тестування клієнтів пробації з підозрою на захворювання на ВІЛ-інфекцію та індексних партнерів, враховуючи епідемічну ситуацію з коронавірусом.
• Підвищити кваліфікацію співробітників пробації з питань індексного тестування на ВІЛ партнерів ВІЛ-інфікованих осіб.
• Розповсюдити серед усіх клієнтів пробації пам’ятки з індексного тестування.

 Окрім того, Микола Гагаркін поінформував учасників наради про можливість придбання за кошти громадської організації засобів індивідуального захисту від коронавірусу, дезінфектантів та антисептиків для потреб клієнтів і співробітників пробації.