Інформаційно-просвітницькі зустрічі у підрозділах пробації РівненщиниІнформаційно-просвітницькі зустрічі у підрозділах пробації Рівненщини
Інформаційно-просвітницькі зустрічі у підрозділах пробації Рівненщини з ветеранами, які засуджені і відбувають покарання, не пов’язані з позбавленням волі та членами їхніх сімей.
Представники КЗ «Ветеранський простір» та ГО «Психологічна служба Євромайдану» відвідали Здолбунівський районний відділ, Рівненський районний сектор №2, Дубенський районний сектор №2 та Рівненський районний сектор №4 філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області з метою підтримки засуджених ветеранів та реалізації соціально-виховних заходів, спрямованих на усунення криміногенних чинників в їхньому житті, що сприяють скоєнню ними нових правопорушень. На зустрічах були присутні працівники комунальних закладів громади, спеціалісти територіальних центрів соціальних послуг, соціальних служб, надання адміністративних послуг, безоплатної первинної допомоги, з якими підписані Меморандуми про співпрацю, старости округів, представники РТЦК та СП та відділень поліції.
Ольга Яковлєва, директорка КЗ “Ветеранський простір” РОР розповіла про особливості комунікацій з тими, хто повернувся із зони бойових дій, а також відповіла на запитання присутніх.
“Ми завжди уважно ставимося до суб’єктів пробації, але у світлі нових викликів ми розуміємо, що нам потрібно вдосконалити свої знання щодо комунікацій з суб’єктами пробації, що мають бойовий досвід та бойові травми” – зазначила Людмила Снаговська, начальниця Рівненського районного сектору №2 філії Державної установи “Центр пробації” у Рівненській області.
На заході були присутні клієнти пробації та члени сімей суб’єктів пробації, які на даний час проходять службу в “гарячих точках “. Їм надавали інформаційну, методичну та консультативну допомогу. Засуджених ветеранів інформували про можливості розвитку та ресоціалізації.
Як зауважила Ольга Яковлєва, пробація є прогресивним підходом до реалізації покарань, які забезпечує не тільки виправлення осіб, що вчинили злочин, але й сприяє їхньому поверненню до суспільства і створенню можливостей до змін.
У межах проєкту також провели зустріч в Дубенскій райдержадміністрації Рівненської області за участі КЗ «Ветеранський простір» РОР, Дубенського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області, поліцейськими офіцерами громад. Спілкувалися про соціальну та психологічну адаптацію військовослужбовців та ветеранів до цивільного життя, обговорили спільну роботу щодо адаптації ветеранів та діючих військовослужбовців, визначили можливі шляхи запобігання конфліктних ситуацій. Особливу увагу звернули на особливостях спілкування із сім’ями загиблих, тих, хто в полоні або зниклих безвісти.
Було запропоновано створити комунікаційний майданчик з представників структур та організацій, що працюють з ветеранами, захисниками та членами їхніх родин.

Довідково: діяльність впроваджується ГО “Психологічна служба Євромайдану” у співпраці з КЗ “Ветеранський простір” РОР у межах проєкту “Ветеран і закон: нові виклики” за підтримки European Union in Ukraine та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».