Із Заходу до Сходу, дітям та дорослим, за колючим дротом і правопорушникам на волі… Всім ще раз нагадали про права і свободи людини



Із Заходу до Сходу, дітям та дорослим, за колючим дротом і правопорушникам на волі… Всім ще раз нагадали про права і свободи людини

У грудні 2008 року було видано Указ Президента України про Всеукраїнський тиждень права. Відтоді щороку в останній місяць року всі державні органи влади проводять ряд інформаційно-роз’яснювальних заходів з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням, з метою підвищення рівня правової культури та правової обізнаності населення.

Цього року #ВсеукраїнськийТижденьПрава☂️
проходив із 10 до 14 грудня, і уповноважені органи з питань пробації активно долучилися до проведення запланованих заходів у рамках цієї інформаційної кампанії.

У багатьох органах пробації було оформлено інформаційні стенди та куточки з правопросвітницькою літературою, надано сприяння в організації відповідних стендів у районних бібліотеках.

У 18 областях України 37 органів пробації, підпорядкованих Державній установі «Центр пробації», провели Дні відкритих дверей, під час яких всім відвідувачам було надано вичерпну інформацію про діяльність органів пробації, категорії осіб, з якими працюють в таких центрах, про переваги пробації для громадян, які порушили Закон і були засуджені, але отримали шанс на виправлення у громаді, а також пояснили людям порядок та умови залучення волонтерів у пробації.

Спільно із представниками центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги, управлінь юстиції, поліції, превенції, служб у справах дітей, центрів соціальної служб для сім’ї, дітей та молоді, громадських організацій для суб’єктів пробації по всій Україні було проведено понад 400 заходів. Зокрема, проводились індивідуальні та групові бесіди, лекції, комплексне консультування, перегляди документальних фільмів та тематичних роликів про права людини тощо.

У Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Черкаській областях неповнолітні підоблікові разом із працівниками органів пробації відвідали відомчі музеї відділів поліції. У Малині Житомирської області для таких правопорушників проведено усний журнал «Мої права» та казкову правознавчу лотерею, а в Одеській області влаштовано перегляд і обговорення ролика «Захищай свої права та права інших».

«Закон починається з мене», «Права свої знай – обов’язки не забувай!», «Закони України: Вивчайте! Знайте! Поважайте!», «Реалізація конституційного права на захист»; «Правова освіта – це спосіб життя»; «Єдиний критерій істини – закон»… Заходи (лекції, дискусійні клуби та бесіди) на такі теми були проведені із учнями загальноосвітніх шкіл, ліцеїстами та студентами вищих навчальних закладів.

Правові брейн-ринги для школярів за участю персоналу органів пробації проведено у Донецькій, Житомирській та Харківській областях; на Петрівщині Кіровоградської області відбувся правовий КВК, у Голосіївському районі Києва – правовий турнір, а у Кам’янську на Дніпропетровщині провели правопросвітницьку гру у формі батлу, під час якого учасники відгадували кросворди на правові теми, грали в інтерактивну гру «Правовий аліас», влаштовували дебати на хвилюючі теми, вирішували правові задачі, змагались у брейн-вікторині, а також у знанні юридичної допомоги, обговорювали різноманітні питання, що виникали під час гри, зокрема, щодо реалізації молодіжної політики у місті.

Працівники пробації в Херсоні долучилися до студентської конференції, що відбулася в державній морській академії, а в Березнегуватовому Миколаївської області та Дубровиці Рівненської області підлітки вперше побували у судах, де їм розповіли про відповідальність неповнолітніх та можливе покарання за кримінальні злочини.

У рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, мета якого – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищення рівня дотримання прав людини в Україні, стрічки про захист прав людини переглянули співробітники органів пробації, учні та студенти у Полтавській, Харківській і Херсонській областях.

Загалом для учнів, ліцеїстів і студентів навчальних закладів проведено 413 заходів. А ще були круглі столи, семінари і наради з партнерами щодо визначення подальших заходів співпраці задля захисту конституційних прав громадян, особливо соціально незахищених категорій населення.

Окрім того, про міжнародні стандарти, положення Загальної декларації прав людини та особливості й механізми їх реалізації та захисту спеціалісти говорили в радіоефірі, під час надання коментарів журналістам телеканалів та у статтях друкованих видань.

Тож людей, які тепер більше знають про свої права й обов’язки, а також про кримінальну відповідальність і особливості діяльності органів пробації стало набагато більше.