Єдиний реєстр засуджених: працюємо, тестуємо, аналізуємоЄдиний реєстр засуджених: працюємо, тестуємо, аналізуємо
В умовах воєнного стану, як ніколи до цього, стало зрозуміло про переваги та корисність Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту (далі – Реєстру). Адже доступ до електронних справ клієнтів пробації дозволяє органам пробації в цей непростий час продовжувати виконувати рішення судів навіть у віддаленому режимі.
Так, під час тестової експлуатації Реєстру у довоєнний час підрозділами пробації у Донецькій, Луганській, Харківській та Херсонській областях до даної інформаційно-аналітичної системи було внесено понад 95% архівних та діючих справ осіб, які перебували або перебувають на обліку органів пробації. А згодом, коли частина персоналу цих підрозділів перемістилася до більш безпечних регіонів України, навіть за відсутності паперових особових справ клієнтів пробації інформація, внесена до Реєстру, стала базовим джерелом даних для планування та реалізації подальших заходів щодо виконання судових рішень.
На даний час в цілому по Україні у Реєстр внесено 91,8 % архівних справ за період 2015 – 2021 роки та 100% діючих реєстраційних справ.
Постійно триває наповнення системи новими реєстраційними справами.
При цьому тестова експлуатація Реєстру дає змогу виявляти та усувати технічні й системні помилки в програмі. Працівники Центру пробації систематично проводять робочі зустрічі з розобниками та адміністраторами Реєстру для оперативного вирішення нагальних і поточних питань.
Днями відбулась чергова така робоча зустріч із представниками канадсько-українського проєкту міжнародної технічної підтримки «Супровід урядових реформ України» (SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance) та ДП «НАІС» (Національні інформаційні системи). Під час зустрічі було обговорено питання, що наразі опрацьовуються експертами, а також плани щодо подальшого вдосконалення програмного забезпечення Реєстру.
Зокрема, заступник директора Центру пробації Тетяна Кічата поінформувала колег, що наразі працівниками відділу інформаційних технологій в пробації Державної установи «Центр пробації» проводиться аналіз якості наповнення реєстраційних та наглядових справ у Реєстрі (а саме – виконання пункту 4 розділу III Порядку формування та ведення Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 26.06.2018 р. № 2023/5). За результатами аналізу планується визначити типові помилки та підготувати відповідні рекомендації для реєстраторів щодо усунення недоліків.
Запуск Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, й активне наповнення системи актуальною інформацією дозволить впровадити в пробації ефективні ІТ-технології для збереження, узагальнення та аналізу великого обсягу інформації, що в свою чергу сприятиме оптимізації робочих процесів та якісному виконанню завдань пробації.