Європейська конфедерація пробації підтримує пробацію УкраїниЄвропейська конфедерація пробації підтримує пробацію України
Нещодавно, 19–20 жовтня, у Дубровнику (Хорватія) відбулася 14-а Генеральна асамблея Європейської конфедерації пробації (CEP Probation) та конференція з прав людини й етики в пробації, участь в якій взяла і представниця Державної установи «Центр пробації» – заступниця директора установи Олена Суботенко.
Загалом у заході взяло участь 110 делегатів із 35-и європейських країн – представники міністерств юстиції, служб пробації та навчальних закладів, які готують фахівців за напрямами роботи з правопорушниками.
У рамках засідання Генасамблеї було підбито підсумки діяльності СЕР під керівництвом Джері Макнеллі, який передав свої повноваження новому президенту організації – Анні Девос із Бельгії.
У квітні поточного року Державна установа «Центр пробації» на знак поваги та підтримки європейських колег отримала особливий статус – почесного члена СЕР.
У свою чергу, заступниця директора Державної установи «Центр пробації» Олена Суботенко подякувала присутнім та керівництву Європейської конфедерації пробації за таку довіру та підтримку колег, а також за можливість для нашої установи бути в колі провідних експертів з пробації.
Під час свого виступу Олена Суботенко поінформувала присутніх про розпочаті до війни реформи та виклики в умовах воєнного стану, розповіла про досягнення в діяльності Центру пробації та наголосила на важливості соціального партнерства для підвищення безпеки у громадах і плани щодо відновлення та подальшого розвитку української служби пробації. «Сьогодні захисники України – це не лише військові, які захищають інтереси Держави зі зброєю в руках. А й кожен, хто на своєму робочому місці сумлінно працює задля Перемоги. Працівники пробації в Україні усіляко підтримують захисників та продовжують реформу пробації. Дякуємо за партнерську підтримку усім, хто вірить у нас і допомагає пройти цей непростий період!», – зазначила вона.
Досить емоційно та щиро відреагували учасники конференції на ролик про воєнні будні пробації в Україні (переглянути відео можна за покликанням https://www.youtube.com/watch?v=F4GgpLNCBZI – версія укр.. мовою; https://www.youtube.com/watch?v=eg5DvIVAlyc – версія англ.. мовою). Вони стоячи вшанували працю усього колективу Центру пробації, який навіть у таких непростих умовах продовжує працювати задля підвищення безпеки в суспільстві.
У рамках Конференції з прав людини та етики в пробації було обговорено низку актуальних питань, у тому числі щодо психологічної підтримки в пробації.
Детальніше ознайомитися із темами пленарних сесій та відповідними матеріалами виступів основних доповідачів можна на сайті СЕР за покликанням https://www.cep-probation.org/recap-general-assembly-and…/ (аби перейти на презентацію теми, необхідно обрати семінар, який Вас цікавить, та клікнути на імені спікера).
Дякуємо міжнародним партнерам за підтримку та визнання нашої діяльності, за можливість розповісти світові про нас та почути думку експертів з актуальних питань і їхній досвід щодо розвитку пробації! Дбаємо про безпеку в громадах України!
Довідково: CEP – це рамкова неурядова організація з багаторічним досвідом, основним завданням якої є об’єднання країн, де створено пробацію, для обміну кращими практиками пробаційної діяльності.