На Рівненщині Ольга Шминдрук, кандидат юридичних наук, адвокат, медіатор, стала волонтером пробації та допомагає правопорушникам зрозуміти себе, взаємовідносини з людьми, можливі наслідки від неправомірної поведінки та вчить самостійно будувати своє життя, аби почуватися комфортно і щасливо.
Волонтерство в пробації — це добровільна безкорислива і суспільно корисна справа, якою людина приймає рішення займатися на користь іншої людини або людей, в нашому випадку суб’єктів пробації, котрі потребують підтримки або вирішення певної проблеми.
Острозький районний сектор Центру пробації у Рівненській області залучає до проведення соціально-виховної роботи із особами, засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, волонтера пробації, кандидата юридичних наук, адвоката, медіатора – Ольгу Шминдрук.
Нещодавно пані Ольга для клієнтів пробації Острозького районного сектору провела тренінг «Вчинки та їх наслідки». В ході заходу пропрацьовано із засудженими у групі та обговорено такі питання: типи мислення та сприйняття інформації, корисними та некорисними переконаннями та їхнім зв`язком із вибором стратегії поведінки; розуміння засудженими власної відповідальності за свої вчинки та наявності наслідків кожної дії, вчинку тощо та розвивати вміння їх прогнозування; як розвивати навички розпізнання думок та виявлення прокримінальних думок; як сприяти розумінню суб`єктами пробації важливості правильної постановки цілей та визначення шляхів їхнього досягнення, планування позитивних змін у своєму житті; як формувати соціально прийнятні норми поведінки, навички конструктивної взаємодії з оточенням та ефективного вирішення конфліктів; як мотивувати себе до позитивних змін у житті.
Такий захід є вкрай важливим у перевихованні засуджених, адже за допомогою таких тренінгів волонтер пробації намагається до стукатися до сердець якомога більшої кількості суб`єктів пробації з метою допомогти змінити їхнє життя.