Цінність Центру пробації – її персоналЦінність Центру пробації – її персонал

Столичний регіон завжди виділяється серед інших регіональних філій своєю унікальністю, бо тільки вона має назву «у м. Києві та Київській області». Керівником цього великого столичного регіону, із 37 підрозділами, є тендітна жінка – Лілія Сидоренко, яка є досвідченим керівником уже тривалий час.

«З 17 років я почала службу курсантом у системі ДКВС», – говорить Лілія. Після закінчення навчального закладу направлена проходити службу до органів Кримінально-виконавчої інспекції лейтенантом внутрішньої служби в один із київських підрозділів на посаду інспектора відділу.

Після створення Державної установи «Центр пробації» перейшла працювати до Київської філії провідним інспектором, через місяць переведена заступником керівника, а 04.01.2022 року призначена на посаду – начальника філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та  Київській області.

Ми завжди знаємо, що важливу роль у робочому процесі відіграє колектив: «Колектив я ціную за командну роботу, відданість системі». Робоча група у месенджері теж має назву «ПОТУЖНА КОМАНДА», це команда професіоналів, які об’єднані спільною метою та щоденно виконують поставлені завдання, не зважаючи на всі перепони та виклики, у тому числі й в умовах військового стану. «Наша сила у згуртованості, – що і дає результати, і ця потужна команда професіоналів, – і є нашою великою пробаційною родиною», –  зазначає очільник філії.

Наразі успішно функціонують на базі чотирьох структурних підрозділів чотири модельні офіси і на цьому ми не збираємось зупинятися, у наступному році є плани відкрити ще два.

Під час активних бойових дій на Київщині та тимчасової окупації повністю зруйновано приміщення, офісну техніку в місті Макарів, значні пошкодження отримали офіси пробації у містах Ірпінь, Бородянка. Усі офіси зараз працюють, вони або відновлені, або переїхали до інших приміщень.

Філія бере участь в усіх пілотних проєктах, які організовуються Центром пробації, робота підрозділів пробації майже повністю автоматизована, проводяться навчальні семінари, практикуми щодо функціонування Єдиного державного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, започатковано ведення інформаційної сторінки у соціальній мережі «Фейсбук», створено та адмініструється 37 сторінок у соціальній мережі «Фейсбук» структурних підрозділів філії. З вересня психологи пробації Київщини організовані у «Психологічне кафе» – інклюзивний простір для навчання та обговорення робочих питань практичними працівниками. Є плани у проведенні важливого соціального проєкту з громадкістю «Жінка: вперед до змін».

Проте ми всі живемо в реаліях суворого часу, коли в Україні триває війна, повномасштабне вторгнення російських окупантів на нашу землю, і столичний регіон зазнав цього впливу одразу, з перших днів війни, коли окупанти чорною ордою почали просуватися до столиці, знищуючі привітні хатні садиби Київщини, плюндруючи міста та села, розстрілюючи мирне населення з арти, та жбурляючи хаотично ракетами по житловим кварталам.

В один день, а саме 24.02.2022, ранок почався з ранкових телефонних дзвінків наших співробітників з одного важливого питання – внести координацію в їхні подальші дії.

Виклики: – як організувати роботу?

– як забезпечити цілісність службових матеріалів та техніки?

– у якому режимі працювати та як діяти далі?

  1. Насамперед, було поставлене завдання зібрати «тривожні валізи» та вберегти власні життя та життя своїх рідних.
  2. За можливостю, дістатися до своїх підрозділів: зняти таблички, прапори та все те, що могло б вказувати на розташування державної установи. У безпечні місця сховати печатки, журнали обліків, особисті справи засуджених, комп’ютерну техніку та все, що можна врятувати. Інша техніка ховалася під столи і засувалася стільцями, щоб уберегти від можливих осколкових ушкоджень.
  3. Фактично на той момент, 24.02.2022 року, селище міського типу Іванків, в якому розміщено наш підрозділ, було вже в окупації, оскільки було захоплено Чорнобильську АЕС. Керівник підрозділу, ризикуючи життям, встиг вивести та сховати всі матеріали та техніку, яка розміщувалася у приміщенні нашого підрозділу. Далі близько місяця співробітники Іванківського підрозділу не виходили на зв’язок, оскільки окупантами було пошкоджено лінії електропередач, а зв’язок глушився радіоелектронними засобами. І тільки з каналів новин могли дізнатися, що там відбувається. Ми не знали щодо наших працівників.

Далі окупація інших районів: Ірпінь, Бородянка та Макарів. Співробітники цих підрозділів, буквально під шквальними обстрілами, вивозили свої сім’ї, при цьому їм вдалося вивезти та сховати всю робочу документацію та окреме майно. Наприклад, у Бородянці все було заховано у підвалі місцевого суду, оскільки він оснащений системою протипожежної безпеки. Керівництво та співробітники інших підрозділів були на зв’язку 24/7.

Робочий процес у ці дні (а це близько півтора місяця) проходив досить у злагодженому ритмі. Співробітники, які не виїхали з Києва, періодично виходили на роботу чи пішки, чи велосипедами. Одночасно набиралися акти на знищення архівних матеріалів, які внесені до Реєстру, оскільки наше законодавство на той момент не передбачало особливостей роботи в умовах воєнного часу.

Тому ми також були на зв’язку з керівництвом Центру пробації, узгоджували ті чи інші дії. А вони, у свою чергу, вже активно працювали над внесенням до нашого Порядку нагляду відповідних змін.

Весь цей час (окупації) нам не була відома доля Макарова, Ірпеня, Бородянки. Вже після звільнення наших територій Київської області перші вийшли на зв’язок – це співробітники Іванкова.

На жаль, є втрата серед наших колег. Загинув один співробітник, який з 23.02.2022 року вступив до лав Збройних Сил України. Розбомблено два офіси пробації та сильно пошкоджений офіс в Ірпені! Макарів – згоріло все, включаючи комп’ютерну техніку. Бородянка – було все розбито, але з огляду на те, що всі робочі матеріали було вивезено до підвального приміщення суду, все вціліло, хоча будівля суду повністю згоріла.

Далі розпочалася відновлювальні роботи. Робота з клієнтами пробації та пошук тих, хто не вийшов на зв’язок. Уже було внесено зміни до Порядку нагляду з чіткою координацією та особливостями виконання судових рішень за умов воєнного часу. Також було передбачено особливості роботи з клієнтами, які виїхали за межі України.

Незважаючи на умови постійного відключення електроенергії, постійні повітряні тривоги наша команда повернулася до повноцінної роботи. Станом на 01.09.2023 серед наших клієнтів пробації захищають цілісність України 354 засуджених.