У фокусі українсько-нідерландського партнерства – підвищення кваліфікації працівників пробації



У фокусі українсько-нідерландського партнерства – підвищення кваліфікації працівників пробації
Розпочався черговий тренінговий курс для працівників органів пробації, розроблений та реалізований експертами українсько-нідерландського проєкту «Пробація та альтернативні санкції в Україні» (МАТРА).
Цього разу слухачами стали працівники підрозділів пробації з Черкаської області, а також учасники програми «Навчання тренерів» (ТоТ), яка реалізована у рамках Проєкту NORLAU Probation Project Проект Пробації. Саме ці підготовлені тренери з числа практичних працівників пробації у подальшому й будуть проводити розроблений навчальний курс.
Навчальна програма «Пробація: Ключові знання і навички» – це 6 тижнів навчання та спілкування у професійному колі. 11 онлайн-сесій по 3 години кожна. Курс передбачає теоретичну й практичну складові. Сесії поєдують тематичні презентації, обговорення, різноманітні вправи, дослідження конкретних практичних прикладів, рольові ігри.
Усі завдання спрямовані на якнайкраще засвоєння різних аспектів діяльності пробаціонерів за темами:
– Основи пробації
Співпраця з іншими учасниками процесу
Навички спілкування
– Робота із зниження ймовірності протиправної поведінки клієнтів пробації
– Досудові доповіді
– Наглядова пробація
«Навіть у цей непростий час пробація не збирається здаватися, а продовжує розбудовувати свої функції та відносини. Завдяки даному навчальному курсу пробаціонери України отримають новий інструментарій, що дозволить працювати ефективніше, відповідно до європейських норм та стандартів», – зазначив у вітальній промові під час першої сесії директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук.
На важливості поглиблення фахових знань та освоєння нових навичок наголосив Міхель ван Герпен – тренер з питань пробації (Нідерланди).
Навчання персоналу Центру пробації є важливим напрямом для подальшого впровадження та ефективного використання інструментів пробації, що сприяють виправленню правопорушників і підвищенню безпеки в громадах.