У рамках подальшої реалізації проекту Європейського Союзу «PRAVO – JUSTICE» міжнародні експерти – Кетрін Фуллер та Девід Нотт, допомагають Державній установі «Центр пробації» удосконалити кадрову політику та напрацювати єдині підходи для підвищення кваліфікації персоналу органів пробації.
Так, 10 та 11 грудня відбулося кілька робочих зустрічей експертів Проекту із керівництвом ДУ «Центр пробації» та спеціалістами профільних структурних підрозділів, під час яких було обговорено питання актуальності розробки стратегії кадрової політики (із врахуванням особливостей підбору персоналу, менеджменту в цій сфері та системи компетенцій), а також складення плану дій на виконання розробленої стратегії.
При цьому фахівці обговорили основні аспекти нормативно-правової бази, що регулює діяльність кадрової служби в Україні. В свою чергу, Девід Нотт представив для розгляду досвід інших країн (Англії й Грузії), де було реалізовано подібні проекти.
Кетрін Фуллер зазначила про важливість та основні складові стратегії кадрової політики з позиції професійного розвитку персоналу як її складової, а також запропонувала розглянути можливість реалізації пілоту наставництва (менторства) в органах пробації в Україні. За основу експерт запропонувала взяти досвід менторства в пробації Англії, де така форма роботи є частиною системи навчання офіцерів пробації.
11-12 грудня на базі Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України для співробітників Білоцерківського і Дніпровського центрів ПКП ДКВС України та персоналу Білоцерківського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» в м. Києві та Київській області та ДУ «Центр пробації» Кетрін Фуллер провела тренінг з питань удосконалення форм і методів роботи соціальних працівників та формування навичок наставництва серед персоналу уповноважених органів з питань пробації України.
13 грудня Девід Нотт провів семінар за участі працівників відділу по роботі з персоналом ДУ «Центр пробації» та філії Центру пробації в Київській області, під час якого було напрацьовано основні положення стратегії кадрової політики та план дій з її реалізації.
Найближчим часом відповідну роботу над створенням стратегічного документу для впровадження кадрової політики буде продовжено.