У столиці стартував Пілотний проєкт щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини



У столиці стартував Пілотний проєкт щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини
Днями на базі Київської міської прокуратури, яка є координатором Пілотного проєкту щодо імплементації правосуддя, дружнього до дитини, що впроваджується за ініціативи Офісу Генерального прокурора у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією України, Міністерством юстиції України та Міністерством соціальної політики України відбулася перша робоча зустріч щодо запровадження та реалізації пілотного проєкту у столиці. Київ є одним з шести регіонів України, у яких запроваджується цей пілотний проєкт.
Участь у заході взяли представники 13 державних установ, відомств, органів місцевої влади та ювенальної пробації, до сфери яких відноситься захист інтересів дитини.
Мета Пілотного проєкту полягає:
– у забезпеченні ефективної реалізації існуючих обов’язкових універсальних та європейських стандартів захисту та забезпечення прав дітей;
– виконанні вимог міжнародного законодавства при здійсненні досудового розслідування, судового розгляду у кримінальних провадженнях за участю неповнолітніх, а також при виконанні судових рішень щодо неповнолітніх.
 Під час зустрічі учасники обговорили найбільш ефективні шляхи для налагодження координації та взаємодії всіх державних органів, що є підґрунтям для подальшої ефективної реалізації Пілотного проєкту.
Лілія Сидоренко, начальник філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області, презентувала пропозиції щодо кроків реалізації проєкту, розроблені спільно з працівниками сектору ювенальної пробації м. Києва на основі головних Стандартів роботи з дітьми:
-долучення до волонтерської діяльності;
-проходження курсів за тематикою (мовні курси, курси крою та шиття, цифровий маркетинг, набуття базових знань у професії ІТ-технологій, навички спілкування англійською мовою та інші);
-проходження профілактичних програм (“Вибір до змін”, “Будуємо майбутнє разом”, “Управління гнівом”, “Вчимося керувати емоціями”, “Успішне спілкування з однолітками”);
-перегляд тематичних відеороликів в межах відвідування кіноклубу Docudays UA (історія України, архів війни, моя щаслива непроста родина).
На завершення доповіді Лілія Сидоренко поділилася з присутніми напрацюваннями щодо розширення переліку об’єктів, на яких засуджені неповнолітні відбувають покарання у виді громадських робіт та які ураховували інтереси неповнолітніх та сприяли їхній соціальній адаптації та реабілітації у громаді.