У столиці стартував Пілотний проєкт щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитиниУ столиці стартував Пілотний проєкт щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини
Днями на базі Київської міської прокуратури, яка є координатором Пілотного проєкту щодо імплементації правосуддя, дружнього до дитини, що впроваджується за ініціативи Офісу Генерального прокурора у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією України, Міністерством юстиції України та Міністерством соціальної політики України відбулася перша робоча зустріч щодо запровадження та реалізації пілотного проєкту у столиці. Київ є одним з шести регіонів України, у яких запроваджується цей пілотний проєкт.
Участь у заході взяли представники 13 державних установ, відомств, органів місцевої влади та ювенальної пробації, до сфери яких відноситься захист інтересів дитини.
Мета Пілотного проєкту полягає:
– у забезпеченні ефективної реалізації існуючих обов’язкових універсальних та європейських стандартів захисту та забезпечення прав дітей;
– виконанні вимог міжнародного законодавства при здійсненні досудового розслідування, судового розгляду у кримінальних провадженнях за участю неповнолітніх, а також при виконанні судових рішень щодо неповнолітніх.
 Під час зустрічі учасники обговорили найбільш ефективні шляхи для налагодження координації та взаємодії всіх державних органів, що є підґрунтям для подальшої ефективної реалізації Пілотного проєкту.
Лілія Сидоренко, начальник філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області, презентувала пропозиції щодо кроків реалізації проєкту, розроблені спільно з працівниками сектору ювенальної пробації м. Києва на основі головних Стандартів роботи з дітьми:
-долучення до волонтерської діяльності;
-проходження курсів за тематикою (мовні курси, курси крою та шиття, цифровий маркетинг, набуття базових знань у професії ІТ-технологій, навички спілкування англійською мовою та інші);
-проходження профілактичних програм (“Вибір до змін”, “Будуємо майбутнє разом”, “Управління гнівом”, “Вчимося керувати емоціями”, “Успішне спілкування з однолітками”);
-перегляд тематичних відеороликів в межах відвідування кіноклубу Docudays UA (історія України, архів війни, моя щаслива непроста родина).
На завершення доповіді Лілія Сидоренко поділилася з присутніми напрацюваннями щодо розширення переліку об’єктів, на яких засуджені неповнолітні відбувають покарання у виді громадських робіт та які ураховували інтереси неповнолітніх та сприяли їхній соціальній адаптації та реабілітації у громаді.