У рамках реалізації проекту МАТРА планується посилити інформування суспільства, суддів та прокурорів про переваги пробації


жовтня 2018 року у рамках співробітництва Державної установи «Центр пробації» та нідерландсько-українського проекту «Пробація та альтернативні види покарань в Україні» (проект МАТРА) у приміщенні Центру суддівських студій (м. Київ) проведено спільні зустрічі працівників Державної установи «Центр пробації» та представників проекту МАТРА з метою налагодження більш тісної співпраці між Центром пробації, судами та прокуратурою в пілотному регіоні м. Києва та Київської області.

Від Центру пробації участь в обговоренні питань, винесених на порядок денний, взяли: заступники директора ДУ «Центр пробації» Олена Суботенко та Віктор Васюк, начальник відділу досудової пробації Ірина Карандюк, заступник начальника відділу пробаційних програм, психологічної допомоги та соціальної роботи із суб’єктами пробації Юрій Луценко, провідний фахівець відділу міжнародного співробітництва Юлія Матвєєва.

Позицію проекту МАТРА під час робочих зустрічей представляли: головний експерт проекту з питань пробації Лео Тіггес, менеджер програм Нідерландського Гельсинського комітету Коен Гоей, молодший менеджер проектів Центру міжнародного правового співробітництва Яна Баллод та директор Центру суддівських студій Наталія Верещінська.

У ході зустрічей було обговорено питання, які виникають під час виконання альтернативних видів покарань, реалізації пробаційних програм, а також створення комунікаційної стратегії Центру пробації та плану з її реалізації. Зокрема, досягнуто домовленостей щодо створення міні-пілотів у пілотному регіоні м. Києва та Київської області за участі суддів, прокурорів та працівників Центру пробації для більш злагодженої роботи всіх учасників проекту з метою інформування суддів та прокурорів про переваги пробації в Україні.