У Кримінальному кодексі можуть з’явитися нові склади злочинів, а частина злочинів декриміналізують.



У Кримінальному кодексі можуть з’явитися нові склади злочинів, а частина злочинів декриміналізують.

Наразі парламент готує нові редакції кодексів. Зокрема, мова йде про новий Кримінальний кодекс.
Над новою редакцією КК з минулого року працює робоча група Комісії з питань правової реформи при Президентові.

Один з варіантів – зробити кримінальні проступки окремою книгою Кримінального кодексу, і не запускати прийнятий Верховною Радою закон про кримінальні проступки (який повинен вступити в силу з 1 липня 2020 року).

Голова Комітету Верховної Ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності Денис Монастирський пояснив, яким може бути новий Кримінальний кодекс.
Зокрема, він відзначав, що в КК планується включити норми про кримінальні проступки та перенести деякі норми з КУпАП, оскільки останній дуже застарів.

КК буде розділений на книги: буде окрема книга про злочини та окрема книга у кримінальних проступків – тобто, вони будуть розмежовані, в залежності від санкції. Санкції визначать в загальній частині кодексу, для їх визначення будуть використовувати базові одиниці. Санкції хочуть прив’язати до динамічної величиною, яка могла б змінюватися в залежності від стану економіки.

Крім того, в КК з’явиться багато нових складів злочину, а частина злочинів потрібно переглянути і декриміналізувати. Так, на порядку денному стоїть декриміналізація статті 391 Кримінального кодексу України (Злісна непокора вимогам адміністрації установи виконання покарань), статті 375 КК (Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови).

#КК #судовареформа #кримінальнийкодекс #кримінальнийпроступок