У Києві урочисто відкрито Офіс проекту NORLAU



У Києві урочисто відкрито Офіс проекту NORLAU

Для участі у церемонії відкриття офісу, що відбулася 21 вересня 2018 року в м. Києві, були запрошені Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Т. Хорпестад, заступник Міністра юстиції Денис Чернишов, народний депутат України Юрій Мірошниченко, Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України Юлія Зайченко, Керівник проекту EDGE (Канада) Танія Санфорд Амар, представники проекту ЄС “PRAVO Justice”, Місії ЄС EUAM, керівництво Центру пробації та Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України, інших міжнародних партнерів, адвокатського корпусу, науковці та інші представники, діяльність яких дотична до впровадження пробації в Україні.

“За невеликий час Україна продемонструвала значний прогрес у розвитку національної моделі пробації”, – у своїй вітальній промові зазначив Віллі Гіл, керівник проекту NORLAU. Продовжуючи він додав, що досвід Норвегії вже впровадили в таких країнах як Грузія, Молдова, Литва та Латвія. На черзі Україна, що має одну з найбільших систем пробації у Європі, і сьогодні впровадження її національної моделі не залишається без підтримки міжнародних партнерів, одними з яких є Уряд Королівства Норвегія.

“Вже майже два роки минуло з часу підписання у жовтні 2016 року двосторонньої Угоди про співробітництво у сфері пробації в Україні. Дуже важливо налагоджувати кооперацію між усіма ланками кримінального правосуддя і досвід норвезьких експертів може бути корисним у цій діяльності”, – продовжив Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Т. Хорпестад.
Денис Чернишов, заступник Міністра юстиції, у своєму вітальному слові зауважив, що і в судовій реформі, і в системі кримінальної юстиції, і в кримінально-виконавчій системі норвезький досвід є своєчасним та таким, до якого необхідно прагнути, враховуючи національні особливості нашої держави. Наостанок, заступник Міністра висловив впевненість, що українсько-норвезька співпраця приречена на добрі результати у сфері запровадження такого перспективного для громади підходу в роботі з правопорушниками як пробація.

Під час урочистої церемонії керівник Центру пробації Олег Янчук висловив вдячність норвезьким радникам за співпрацю і вручив символічний подарунок – модель корабля з заповненими вітрилами, побажавши попутного вітру та благополучного досягнення мети на шляху ефективного впровадження системи пробації в Україні задля підвищення рівня громадської безпеки. “Пробація України досить молода, хоча і велика, і ми вже маємо свою історію. Сьогодні ми маємо багато підтримки з боку міжнародних партнерів і я дуже радий, що ми маємо допомогу від такого проекту як NORLAU. Ми здобули чудових друзів та радників, які допомагають нам уникнути помилок, і це дуже важливо”, – підкреслив очільник Центру пробації.

Довідково: до команди NORLAU (Норвезькі радники з питань верховенства права в країні) увійшли радники з правових питань та практикуючі спеціалісти з різних органів системи кримінальної юстиції, зокрема й представники прокуратури, суду, виправних закладів та пробації. Сьогодні у фокусі уваги норвезьких експертів сприяння установленню комунікації між усіма учасниками пробаційної діяльності – розширення обсягу застосування судами альтернативних позбавленню волі покарань та інших заходів примусу кримінально-правового характеру. Іншими словами, розвиток пробації за експертної підтримки Норвегії, як системи наглядових і соціально-виховних заходів, є тією можливістю української громади, що передбачає роботу із суб’єктами пробації для попередження вчинення останніми повторних правопорушень. Проект реалізується на виконання підписаної у жовтні 2016 року Угоди про співробітництво і надання підтримки у процесі впровадження системи пробації в Україні між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції та громадської безпеки Королівства Норвегія.