У Києві відбувся Міжнародний пенітенціарний форум – 2023У Києві відбувся Міжнародний пенітенціарний форум – 2023
21 червня 2023 у Києві відбувся Міжнародний пенітенціарний форум – 2023, організований Міністерством юстиції України за підтримки Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC). У Форумі, до участі в якому було запрошено керівництво Центру пробації, фізично взяли участь делегації з 18 країн світу, ще приблизно стільки ж – онлайн.
Відкриваючи конференцію Міністр юстиції України Денис Малюська наголосив, що цим Форумом хотілося довести українцям та всьому світові –
УКРАЇНСЬКА ПЕНІТЕНЦІАРНА СИСТЕМА ЗМІНЮЄТЬСЯ.
«Їй можна довіряти, бо наша система пройшла складний шлях від радянського минулого до дотримання прав ув’язнених за найкращими міжнародними зразками» – сказав він у своїй вітальній промові. Також Денис Малюська зауважив, що попереду ще багато викликів. Українці вже мають досвід евакуації понад 10% українських ув’язнених із зони бойових дій та підготовки планів дій на випадок наближення війни до кожної з українських пенітенціарних установ.
Заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька зазначила, що пенітенціарна система України, особливо в останні роки, зазнає глибинного реформування попри виклики, зумовлені пандемією та повномасштабним вторгненням. При цьому досягнення за окремими напрямами (наприклад, цифровізація, кадрове перезавантаження) допомогли втримати контроль над системою під час пандемії Covid-19, а особливо при запровадженні воєнного стану. «Набута нами компетенція може бути корисна як у мирному житті, так і в рамках підготовки пенітенціарних систем до реакцій на надзвичайні ситуації в різних країнах» – фіналізувала виступ пані Висоцька.
Виступаючи (онлайн) із промовою Міністр юстиції Японії Кен САЙТО, висловив всебічну підтримку українським колегам від імені свого уряду і пообіцяв якомога активної та результативної підтримки в рамках роботи інституцій країн «Великої сімки».
Особливості роботи пробації у країнах – учасницях Форуму представники Центру пробації мали змогу обговорити із іноземними колегами під час додаткових робочих зустрічей.