Уникнути в’язниці, але не покарання: Президент України підписав Закон про пробаційний наглядУникнути в’язниці, але не покарання: Президент України підписав Закон про пробаційний нагляд
Директор Державної установи «Центру пробації» Олег Янчук під час прямого ефіру у програмі «Суспільне. Спротив»: «Одним із завдань Реформи пенітенціарної системи України є розширення можливості покарань альтернативних позбавленню волі, з метою зменшити навантаження на установи закритого типу, але дотриматись принципу невідворотності покарання. Існує категорія правопорушень, за яку недоцільно застосовувати ізоляцію від соціуму, а більш ефективно та результативно виправити правопорушника в умовах суспільства, без втрат її позитивних якостей.
Покарання у вигляді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, які визначені законом та відповідно до вироку суду. Пробаційний нагляд здійснюється із застосуванням наглядових та виховних заходів без ізоляції від суспільства. Тобто за весь період відбування покарання поведінка особи буде контролюватись уповноваженими органами з питань пробації».
Повна версія інтерв’ю – за покликанням:👇