Україна–ЄС–Нідерланди: нові можливості для розвитку волонтерства в пробації України



Україна–ЄС–Нідерланди: нові можливості для розвитку волонтерства в пробації України
Наразі підрозділи Центру пробації (Україна) співпрацюють з майже 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ громадян, які на безоплатній основі здійснюють волонтерську діяльність, пов’язану з пробацією.
📈 Такого результату вдалося досягти в тому числі й завдяки експертній підтримці проєкту ЄС «Право–Justice», яка надається Україні з 2018 року. Зокрема, при підтримці проєкту було проведено низку заходів для обміну досвідом із розвитку волонтерства та визначення ефективних заходів залучення і співробітництва підрозділів пробації із волонтерами пробації, а також розроблено адвокаційну кампанію до кінця 2023 року та пропозиції щодо підвищення компетенцій волонтерів і працівників підрозділів пробації, що визначено пріоритетами діяльності Центру пробації у середньостроковій перспективі.
З метою реалізації визначених пріоритетів Україна–ЄС розширює партнерство для вивчення досвіду залучення волонтерів до роботи з правопорушниками в інших державах.
💻 Так, 08 квітня 2021 року, на платформі ZOOM відбулась робоча зустріч, в якій взяли участь:
✅ працівники Державної установи «Центр пробації»: заступник директора Олена Суботенко, начальник відділу міжнародного спіробітництва Владислав Клиша, начальник сектору по взаємодії з громадськістю та волонтерами пробації Юлія Жданова та працівники зазначених підрозділів;

✅ представники від проєкту

EU Project Pravo-Justice

: Валері МакНірні, Ольга Сандакова;

✅ учасники від Міжнародного офісу служби пробації Королівства Нідерландів: Раймонд Свененхус, Марко Брок.
🇺🇦 Під час заходу українська сторона представила колегам свої здобутки щодо розвитку волонтерства в пробації та окреслила пріоритети на майбутнє.
🇧🇶 Представники пробації Королівства Нідерландів розповіли про Програму розвитку волонтерства пробації в їхній країні, для реалізації якої було передбачено грантове фінансування. Програма передбачала реалізацію 10 пілотних міні-проєктів по всій країні, а за результатами було обрано три пріоритетних напрями роботи пробації, до яких залучаються волонтери: робота з особами, які вчинили насильство (за системою п’яти кіл); робота з нарко-/алкозалежними клієнтами пробації з психічними розладами (часто із залученням волонтерів з числа осіб, які подолали такі залежності) та загальна підтримка роботи працівників пробації (для збільшення контактування з клієнтами; виявлення поведінки, яка може загрожувати успішному проходженню пробації; сприяння адаптації клієнтів пробації у суспільстві).
За результатами онлайн-зустрічі учасники домовились підготувати актуальні питання для обговорення в рамках подальшого співробітництва та обміну досвідом щодо навчання волонтерів пробації.