Таке послання для підлітків «передають» журналісти видання hromadske.ua від тих, хто відбуває покарання за гратами. Журналісти протягом кількох місяців спілкувалися з тими, хто виріс в колонії, і з тими, хто потрапив туди «за компанію». А ще – вони спілкувалися з фахівцями, аби з’ясувати шанси на успішну ресоціалізацію таких молодих людей після звільнення з в’язниці та альтернативні види покарання.
Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька наголошує: «Ми націлені на те, щоб розширити роль пробації, аби більше статей кримінального кодексу мали альтернативні санкції, крім позбавлення волі. Таким чином ми б могли дати судам більш широкі повноваження щодо вибору кримінального покарання».
Головною метою пробації очільник Центру пробації Олег Янчук називає переосмислення дитиною своїх вчинків, а головною особливістю — «точкову» роботу з проблемами. «Суть пробації в тому, що вона одразу починає працювати саме з цими проблемами, оминаючи загальні формулювання про те, що злочин — це погано. Головне завдання — мотивувати дитину, щоб вона зрозуміла, щоб вона почула, щоб вона висловилася щодо власного розуміння проблеми, відчула поважне ставлення до себе і включилась в роботу з усунення цієї проблеми. Бо ми не можемо це зробити примусово».
Які ж висновки роблять самі підлітки, які рано подорослішали та пізнали сувору правду життя? Про що мріють? І про що шкодують? – Читайте у спеціальному матеріалі «Громадського» за посиланням: https://hromadske.ua/…/vipraviti-a-ne-karati-v-yakomu…