Стрес – менеджмент: як захистити персонал від помилок в роботіСтрес – менеджмент: як захистити персонал від помилок в роботі
Перспективи розвитку пробації значною мірою залежать від мотивації персоналу, компетентності та професійності керівного складу. Найбільш об’єктивною інформацією щодо зазначених позицій є думка самих працівників уповноважених органів з питань пробації.
Протягом вересня 2023 року було проведено опитування працівників усіх рівнів Державної установи «Центр пробації» стосовно психологічної готовності виконувати свої посадові обов’язки.
Опитування осіб проводилось у режимі онлайн анонімно. У опитуванні взяли участь 1667 респондентів з усієї України. Майже 30% опитаних – це керівники.
За результатами опитування переважна більшість працівників пробації позитивно ставиться до роботи та специфіки виконання своїх посадових обов’язків. Працівники готові розвиватись професійно та особистісно.

Так, майже 90% опитаних стверджують, що їхня повсякденна робота повністю або переважно співпадає з їхніми посадовими обов’язками та є результативною. Виконання повсякденної роботи не викликає у них неприємних відчуттів.

96% опитаних відповіли, що спілкування з безпосереднім керівництвом та колегами стимулює працювати краще (або суттєво не впливає). 87% співробітників задовольняє атмосфера в робочому колективі. Більше 95% зазначили, що не стикалися на роботі з явищами дискримінації та мобінгу.

38% вважають, що мають необхідні знання для виконання щоденної роботи. 60% відповіли, що знають достатньо, але є потреба дещо поглибити знання.

Не зважаючи на те, що у 67% опитаних стосунки з керівниками викликають бажання працювати, 35% не відчувають такого впливу.
Натомість, для 34% залишається актуальним запит на покращення матеріально-технічних умов праці. Також самі працівники вважають актуальним диференціювати заробітну плату/премію відповідно до навантаження.
Разом з тим, більше 50% оцінюють своє психологічне здоров’я як таке, що потребує уваги. Для 30% воєнний стан є показником, що пригнічує бажання працювати.
Нагадаємо, що діє телеграм-канал “Психологічний клуб пробації”, де пробаціонери можуть отримати необхідну інформацію. Також, психологами сектору інновацій та психологічної допомоги в пробації у 2024 році планується проведення комплексу онлайн-зустрічей з метою профілактики емоційного та професійного вигорання працівників уповноважених органів з питань пробації.