Спільними зусиллями до успіхуСпільними зусиллями до успіху
Філія Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області на чолі з її керівником Олександром Адамцем ніколи не була осторонь суспільного життя країни та гідно приймала усі виклики, у тому числі й пов’язані з війною.
Практично уся трудова діяльність Олександра Івановича пов’язана із роботою із засудженими. Тому, враховуючи знання та досвід, організаторські здібності, він точно знає як діяти у будь-якій ситуації, має особливе відчуття та бачення діяльності пробації, націлює працівників на ефективну роботу. Олександр Адамець вважає, що лише злагоджена команда може досягти успіху та виконати поставлені цілі та завдання.
З 2021 року налагоджена дієва співпраця підрозділів пробації з комунальним закладом «Ветеранський простір» Рівненської обласної ради, що надає юридичний супровід та психосоціальну підтримку клієнтам пробації, які є військовослужбовцями або мають статус ветеранів, сприяв їх реінтеграції та професійній реадаптації.
Слід зазначити, що з моменту повномасштабної війни різко зросла і кількість клієнтів пробації, які безпосередньо несуть чи несли військову службу на передовій. Так, по обліку підрозділів пробації пройшло уже  402 особи вказаної категорії, засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.
Робота з такою категорією клієнтів пробації значно відрізняється від звичної діяльності працівників пробації і потребує особливого підходу, в тому числі з підвищення рівня психологічної обізнаності працівників пробації щодо особливостей поведінки ветеранів, діючих захисників та інших осіб з бойовим досвідом та бойовою травмою, залученням до роботи з такими особами відповідних фахівців-психологів.
Саме тому начальник філії Олександр Адамець безумовно підтримав ініціативу впровадження у підрозділах пробації Рівненщини проєкту “Ветеран і закон: нові виклики” у співпраці з комунальним закладом «Ветеранський простір» Рівненської обласної ради та громадською організацією “Психологічна служба Євромайдану”.
Протягом 2023 року у підрозділах пробації Рівненщини проводилися інформаційно-просвітницькі зустрічі з ветеранами, засудженими військовослужбовцями, які відбувають покарання, не пов’язані з позбавленням волі, та членами їхніх сімей. Під час таких зустрічей безпосередньо може надаватися допомога як військовослужбовцям, так і їхнім рідним і близьким, які переживають стрес на рівні з ними. Такі зустрічі відбулися в усіх 16 підрозділах пробації області, участь в яких взяли близько 50 клієнтів пробації та членів їх сімей.
«Надання інформаційної та консультативної допомоги військовослужбовцям та членам їхніх сімей, проведення роботи щодо їхньої ресоціалізації та адаптації у соціумі має превентивні цілі як для попередження правопорушень, так і запобігання повторної злочинності, що може виникнути на фоні стресових ситуацій при вирішенні наявних проблем таких осіб. Це допомагає визначити можливі шляхи запобігання конфліктних ситуацій, в тому числі й сімейного насилля, та обов’язково матиме свій результат у майбутньому»,- переконаний начальник філії Олександр Адамець.