Служби різні – мета однаСлужби різні – мета одна
На «гарячу лінію» Державної установи «Центр пробації» надійшов телефонний дзвінок з Голосіївського районного в місті Києві Центру соціальних служб. Фахівці центру звернулись з проханням до пробаціонерів попрацювати із підлітком із складною поведінкою, який перебуває у них на обліку.
Начальник сектору ювенальної пробації м. Київ Яна Гарбовська запросила неповнолітнього Олександра на зустріч. У секторі ювенальної пробації хлопця зустріла команда професіоналів, обізнаних у роботі із підлітками, які через складну поведінку стали клієнтами пробації.
Психолог сектору Олена Письменна провела комплекс проєктивних психологічних методик, досліджуючи поведінку юнака. До неї долучилась начальник сектору Яна Гарбовська, яка провела мотиваційне консультування, що здійснюється виключно за згодою представника неповнолітньої особи, включає опитування дорослого та особи, яка не досягла повноліття.
У результаті роботи було з’ясовано причину складної поведінки Олександра. Шістнадцятирічний хлопець виховується у багатодітній родині, усім необхідним забезпечений, але має лідерські якості та бажання заробляти власні кошти. З метою запобігання вчинення підлітком протиправних дій, було вирішено зарахувати його до програми «Вибір до змін» ВГЦ «Волонтер». Програма, що складається з восьми групових занять, розроблена для роботи з підлітками віком 14-18 років, та спрямована на формування і розвиток навичок конструктивного та позитивного мислення, саморегуляції, рефлексії, цілепокладання та планування. По її завершенню кожний учасник отримає сертифікат та характеристику із зазначенням поведінкових змін.