Свобода від насильства є невід’ємним правом кожної людини, яке може бути порушеним у будь-який час



Свобода від насильства є невід’ємним правом кожної людини, яке може бути порушеним у будь-який час
Згідно з відомостями Національної поліції України у 2020 році поліцейські отримали на 54 % більше заяв та повідомлень про факти домашнього насильства, ніж минулого року.
Така статистика спонукає до інтенсифікації заходів, покликаних попереджати насильство, у тому числі таких, що сприяють приверненню уваги суспільства України та світу до цієї проблеми.
Працівники органів пробації докладають значних зусиль для того, аби кривдники сумлінно та повним обсягом відбули покарання за вчинені дії, усвідомили свою провину й ніколи не поверталися до вчинення насильства. Для досягнення таких цілей органами пробації здійснюється нагляд за засудженими, реалізуються пробаційні програми та проводиться соціально-виховна робота із суб’єктами пробації, спрямована на їх виправлення та запобігання вчиненню ними повторних правопорушень.
Станом на 01.12.2020 р. на обліку в органах пробації перебувало 693 особи, притягнуті до відповідальності за вчинення домашнього насильства. З них 297 осіб, засуджених за ст. 126-1 Кримінального кодексу України (283 чоловіків та 14 жінок), а також 396 осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (386 чоловіків та 13 жінок).
У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» проводиться виставка предметів «Річ у тім», присвячена проблемі домашнього насильства у будь-якому його вияві.
Дата проведення виставки: з 25.11.2020 р. по 10.12.2020 р.
Адреса: пл. Михайлівська, м. Київ.
Не бійтеся звертатися за допомогою та пам’ятайте, що кожен із нас має право на безпечне і щасливе життя!