Румунський досвід з виконання громадських робіт – у фокусі уваги українських та норвезьких пробаціонерів



Румунський досвід з виконання громадських робіт – у фокусі уваги українських та норвезьких пробаціонерів
Вивчення особливостей співпраці служби пробації з органами прокуратури та судами, а також державними та недержавними організаціями й установами щодо виконання засудженими до альтернативних видів покарання обов’язку громадських робіт – основна мета навчального візиту до м. Бухарест (Румунія), що відбувся з 17 по 22 січня 2022 року.
Візит відбувся у рамках підписаного тристороннього меморандуму про розвиток співробітництва між Державною установою «Центр пробації», Директоратом Виправної служби Норвегії та Директоратом національної пробації Міністерства юстиції Румунії. Цього разу українсько-норвезьку делегацію для вивчення досвіду румунських колег представляли експерт NORLAU Артем Бабак та представник Державної установи «Центр пробації» – провідний фахівець сектору взаємодії з міжнародними партнерами Маргарита Поцелуйко.
Про основні аспекти діяльності пробації в Румунії представники з України дізналися під час спілкування з представниками Директорату національної пробації Міністерства юстиції Румунії на чолі з генеральним директором Фанелем Міку. Під час цієї зустрічі окремо увагу було приділено питанню успішної реалізації європейських грантів та проєктів, що фінансуються за підтримки Норвезького фінансового механізму.
Особливості взаємодії пробації із прокуратурою та судом щодо застосування до правопорушників громадських робіт були темою розмови з суддею Національної школи клерків Румунії та представниками Ілфовського підрозділу служби пробації.
Новинкою, що зацікавила представників з України, став досвід виконання обов’язку громадських робіт на рівні громадських установ, з яким вони ознайомились під час відвідування Центру «Nazarcea Grup». Працівники Центру поінформували про роль такої установи щодо виконання громадських робіт та порядок співробітництва з органами пробації, а також продемонстрували наявне матеріально-технічне оснащення та продукцію, яку виготовляють клієнти пробації в умовах Центру.
Кілька днів навчального візиту були насиченими спілкуванням з практичними працівниками, які й надалі ділитися досвідом з українськими пробаціонерами для поширення і в Україні кращих практик виконання альтернативних ув’язненню санкцій і заходів.
Дякуємо нашим міжнародним партнерам та колегам за цінний досвід та надану можливість ознайомитися з практиками пробації інших країн!