Робочий візит на Волинь: взаємодія пробації із місцевими громадами Робочий візит на Волинь: взаємодія пробації із місцевими громадами 

04-05 квітня 2024 року директор Державної установи “Центр пробації” Олег Янчук відвідав Волинь із робочим візитом.

Робочий візит мав на меті дослідити взаємодію пробації з місцевими громадами та ознайомитися з новоствореним офісом, що став структурним елементом системи забезпечення безпеки в регіоні.

У перший день візиту на базі Ківерцівського районного суду Волинської області відбувся семінар, за участі Олега Янчука, Ківерцівського міського голови Олександра Ковальчука, суддівського корпусу Ківерцівського районного суду та пробаціонерів Волині. Темою заходу став новий вид кримінального покарання — пробаційний нагляд.  Сторони обговорили основні аспекти внесених до законодавства змін щодо удосконалення видів кримінальних покарань та актуальних питань взаємодії уповноважених органів з питань пробації в процесі виконання покарань у виді пробаційного нагляду. 

У межах візиту, 05 квітня Олег Янчук взяв участь у відкритті новоствореного Ковельського районного сектору №3 філії Державної установи “Центр пробації” у Волинській області. В новому сучасному офісі пробації співробітники матимуть змогу працювати із засудженими в безпечних умовах та сучасних кабінетах. 

В цей же день, на базі Старовижівського відділу Ковельської філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся круглий стіл на тему “Впровадження нових форм співпраці з місцевими громадами для забезпечення безпеки громад та персоналу уповноважених органів з питань пробації, в контексті внесених до законодавства України змін щодо удосконалення видів кримінальних покарань”. 

Підсумовуючи робочий візит Олег Янчук акцентував на користі пробації для громади, що крім безпеки суспільства полягає також і в запобіганні повторним злочинам, і в економії коштів платників податків шляхом виконання засудженими безоплатних громадських робіт на користь громади.