Робоча зустріч пробаціонерів з керівниками державних органів та установ, недержавних організацій РівненщиниРобоча зустріч пробаціонерів з керівниками державних органів та установ, недержавних організацій Рівненщини

На базі філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області відбулася спільна робоча зустріч пробаціонерів регіону, представників Рівненської ОДА, Міжнародного фонду «Відродження», КЗ «Ветеранський простір» Рівненської обласної ради, ГО «Психологічна служба Євромайдану» та команди проєкту «Ветеран і закон».

Метою зустрічі було визначення можливих напрямків роботи з клієнтами пробації, які є військовослужбовцями або мають статус ветеранів, їх юридичної, психосоціальної підтримки, сприяння їх реінтеграції та професійної реадаптації.

Начальник філії Центру пробації у Рівненській області Олександр Адамець під час виступу наголосив, що на жаль, серед засуджених, які перебувають на обліку пробації є і військовослужбовці, і ветерани, які захищали Україну. На Рівненщині таких 140 осіб. «Це велика кількість засуджених. Такі люди підлягають окремому обліку. Ми розуміємо, що ця людина пройшла великі випробування і до неї потрібен особливий підхід, з нею необхідно проводити спеціальну роботу. Таким особам надається допомога, виділяється більш досвідчений інспектор, щоб зрозуміти, чому був скоєний злочин та щоб людина більш не допускала цього. Необхідно організовувати відповідний супровід, особливо вразливим категоріям, в цьому випадку суб’єктам пробації, які повертаються, щоб вони знайшли себе в соціумі вже після перебування в ЗСУ»,– зауважив Олександр Адамець.

В свою чергу, Сергій Подолін заступник голови Рівненської ОДА наголосив: «Маємо працювати на випередження та заздалегідь готуватися до повернення наших Захисників. Тут потрібна взаємодія з органами місцевої влади та з правоохоронними органами. Це і профілактика, і контроль за поведінкою, і допомога, щоб не доводити до питання, коли по рішенню суду Захисники попадають у центри пробації».

Директорка КЗ «Ветеранський паростір» Ольга Яковлєва звернулася до військовослужбовців та ветеранів, які були на зустрічі та відбувають покарання, не пов’язані з позбавленням волі: «Хлопці, які воювали, мають отримувати пошану. Ми хочемо подякувати за те, що ви нас захищали. Якщо так станеться, що ваші побратими теж стануть суб’єктами пробації, хочу, щоб вони знали, що можуть прийти в центри пробації, звернутися до нашого комунального закладу, окреслити коло питань, знайти їх вирішення та отримати підтримку»

На сьогоднішні в усіх підрозділах пробації Рівненщини в межах проєкту “Ветеран і закон: нові виклики” за підтримки European Union in Ukraine та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України» проведено інформаційно-просвітницькі зустрічі як із ветеранами, які перебувають під пробаційним наглядом, так і з членами їх сімей.