Робоча зустріч директора Центру пробації Олега Янчука із представниками Академії Державної пенітенціарної службиРобоча зустріч директора Центру пробації Олега Янчука із представниками  Академії Державної пенітенціарної служби

На базі Академії Державної пенітенціарної служби відбулася робоча зустріч директора Державної установи «Центр пробації» Олега Янчука із заступником начальника Інституту професійного розвитку Володимиром Пармінським, завідувачем кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації Крістіною Сіренко та провідними фахівцями-практиками з питань пробації – Володимиром Барахтою та Наталією Дудкою .

Головна мета обговорення – напрямки вдосконалення професійного підвищення кваліфікації працівників уповноважених органів з питань пробації, оновлення та актуалізація їх професійних знань, умінь і навичок, що дають змогу підвищувати продуктивність праці, максимально якісно виконувати функціональні обов’язки, освоювати нові види професійної діяльності.

Під час спілкування особливу увагу було зосереджено на оцінці ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення суб’єктами пробації; висвітлення проблем, які потрібно розв’язати під час роботи з правопорушником; визначення потреб для їх подальшої оцінки фахівцем.

Учасники наголосили на необхідності впровадження нового виду покарання – пробаційний нагляд, який Верховна Рада ухвалила 23 серпня 2023 року, що сприятиме гуманізації пенітенціарної системи та розширенню можливостей для виправлення особи без ізоляції від суспільства. Обговорили доцільність включення цього напрямку роботи в тематичний план підвищення кваліфікації працівників уповноважених органів з питань пробації.

Також присутні обговорили запровадження електронного сервісу «Пробація в смартфоні», який покликаний спростити співпрацю співробітника пробації та засудженого.