Реєстрація геномної інформації: співпраця для ефективного впровадженняРеєстрація геномної інформації: співпраця для ефективного впровадження

08 лютого 2024 року в Сумах, на базі філії Державної установи “Центр пробації”, відбулась робоча зустріч пробаціонерів з представниками Сумського науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України щодо порядку реєстрації геномної інформації людини. 

Під час заходу учасниками були обговорені особливості реалізації Закону України “Про державну реєстрацію геномної інформації людини” та Постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2023 р. № 978 “Деякі питання реалізації Закону України “Про державну реєстрацію геномної інформації людини””, яка набула чинності 06 лютого 2024 року. Згідно зі змінами в законодавстві на працівників “Центру пробації” покладаються нові функції щодо збору та реєстрації геномної інформації засуджених. Щоб досягти згоди щодо даного механізму, важливо детально обговорити всі етапи його реалізації, а також наявні напрацювання та методики.

Директор Сумського НДЕКЦ МВС Тетяна Міщенко визначила роль Експертної служби МВС у наповненні Електронного реєстру геномної інформації людини та також акцентувала на необхідності взаємодії між підрозділами з метою ефективного проведення молекулярно-генетичних досліджень.

У свою чергу завідувач сектору біологічних досліджень та обліку Світлана Лісун роз’яснила присутнім порядок відбирання зразків букального епітелію, особливості оформлення супровідних документів, а також правила транспортування та зберігання відібраного матеріалу.

Довідково: https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-realizatsii-zakonu-ukrainy-pro-derz-a978