Участь в реалізації державної політики щодо відповіді на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом



Участь в реалізації державної політики щодо відповіді на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом

Днями на базі Центру допомоги врятованим у місті Чернівці відбувся круглий стіл на тему: «Реалізація державної політики щодо відповіді на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК), на національному та регіональних рівнях». 

Учасниками заходу стали Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко, представники Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Заступник представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Павло Замостьян, представники Чернівецької ОВА, Чернівецької міської ради, поліції та громадських організацій. До обговорення доєднався і начальник філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області Руслан Кувіла.
У своїй доповіді він звернув увагу присутніх на те, що за період дії воєнного стану уповноваженими органи з питань пробації Чернівецької області було прийнято близько 20 суб’єктів пробації, які були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях (внутрішньопереміщені особи). Підпорядковані підрозділи приймали на облік та надсилали подання до суду щодо їх звільнення від покарання по кінцю строку.

Круглий стіл відбувся у річницю створення Центру допомоги врятованим у Чернівцях. Це місце, де українці, які постраждалі від війни та, зокрема, сексуального насильства, зумовленого війною, можуть отримати комплексну соціально-психологічну, юридичну та інформаційну підтримку. За рік роботи Центру у Чернівцях допомогу отримали понад 2700 українців, із яких 91% є внутрішньо переміщеними особами.