Пілотування індикаторів якості оцінки ризиківПілотування індикаторів якості оцінки ризиків
У межах заходів з підвищення достовірності оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення розпочато пілотування індикаторів якості в Єдиному реєстрі засуджених та осіб, узятих під варту.
21 липня 2023 року за участі працівників Державної установи «Центр пробації» спільно з експертами Проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), відбулось онлайн обговорення реалізації пілотного проєкту щодо впровадження в Єдиному реєстрі засуджених та осіб, узятих під варту індикаторів якості оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення.
Олена СУБОТЕНКО, заступник директора Центру пробації зазначила про використання працівниками пробації в практичній діяльності протягом 5 років прогностичного інструменту – оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та необхідності удосконалення його роботи з метою підвищення його ефективності. Наголосила що після створення Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, стало можливим не лише цифровізація оцінки ризиків, а й впровадження системи оцінки якості, яка передбачає зв’язок між певними індикаторами. Зосередила увагу на наданій унікальній можливості працівникам, які будуть брати участь у пілотному проєкті та отриманні ними корисного досвіду й можливості отримати знання та набути навички роботи з системою якості в Реєстрі під час заповнення оцінки ризиків.
Олена КОЧУРА, старша експертка проєкту SURGe з розробки та впровадження інструменту оцінки ризиків презентувала індикатори якості складання оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та надала роз’яснення щодо їх використання.
Під час зустрічі учасники обговорили основні поняття оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, наявні зв’язки між індикаторами оцінки ризиків, індикатори якості складання оцінки ризиків та процес пілотування.
За результатами зустрічі учасники погодили питання щодо:
– періоду впровадження та реалізації пілотного проєкту (з 24.07.2023 по 23.08.2023);
можливості надання зауважень та пропозицій працівниками, які беруть участь в пілотному проєкті;
інформаційного та методологічного супроводу експертами Проєкту (SURGe) процесу пілотування.