Пілотний проєкт з імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини в діїПілотний проєкт з імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини в дії

Робота пробації – це в першу чергу робота над безпекою громади, а робота з неповнолітніми засудженими – інвестиція у безпечне суспільство. В сучасному світі є багато деструктивних викликів, що можуть впливати на поведінку підлітків. Тому у державних органах та громадських організаціях так багато уваги приділяється роботі з неповнолітніми. 

Неповнолітні, які перебувають в конфлікті з законом – ще більш вразлива категорія молоді, важливо донести до них згубність їх попередньої поведінки, що призвела до правопорушення. З цією метою, 18 березня 2024 року, в межах реалізації пілотного проєкту з імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, на базі ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області, було проведено практичне заняття з неповнолітніми засудженими, котрі перебувають на обліку в секторі ювенальної пробації м. Львова. 

Під час тренінгу неповнолітніх було ознайомлено з такими поняттями, як адміністративні та кримінальні правопорушення. Було проведено пояснювальну роботу з метою запобігання вчинення ними правопорушень у майбутньому, також підліткам нагадали процедуру та умови відбування покарання у виді пробації. 

Аби зацікавити підлітків, крім звичайної теоретичної частини представники поліції провели для них і невеличку наочну демонстрацію. Неповнолітні мали змогу приміряти “п’яні окуляри” та пройтись в них по прямій лінії. Такі “п’яні окуляри” імітують вплив алкоголю на поведінку людини. Завдяки симуляторам реальності кожен міг на власному досвіді переконатись, як впливає алкоголь на координацію рухів, швидкість реагування. Отже, підлітки усвідомили, наскільки важливо бути більш відповідальними та обережними з алкоголем.

Спираючись на багаторічний досвід пробаціонери зауважують: зменшення злочинності серед неповнолітніх  можливе! На їх думку, починаючи, з раннього дитинства, особливо у виховних закладах, необхідно проводити більше тематичних занять, можливо із залученням психологів, співробітників поліції.