Психологи пробації Рівненщини рятують людей від паніки та проблем у родинах



Психологи пробації Рівненщини рятують людей від паніки та проблем у родинах

Фахівці зазначають мінімум 3 причини підвищеної тривожності, стресу та емоційної нестабільності, пов’язаних із поширенням коронавірусу COVID-19, у зв’язку з чим ситуацію прирівнюють до кризової:
📌 сам страх зараження коронавірусом;
📌 паніка через епідемію, створена в тому числі через інформаційний простір;
📌 соціально-економічні проблеми, зокрема й переживання втратити роботу.

Ці проблеми та настрої негативно впливають і на клієнтів пробації в Рівненській області, де зафіксовано летальні наслідки пандемії.

Психолог Сарненського районного відділу філії Центру пробації в Рівненській області Юлія Овсійчук запропонувала свої методи боротьби зі страхом та панікою серед підоблікових та містян.

 Зокрема, з метою допомоги суб’єктам пробації та зниження їхнього рівня стресу й емоційної напруги психолог розробила інформаційні листівки з рекомендаціями, як самостійно впоратись зі стресом та тривогою під час карантину. У листівках також зазначено номер телефону психолога відділу пробації, за яким будь-хто може звернутися за допомогою чи консультацією. Такі інформаційні матеріали отримують усі клієнти пробації, які відвідують зараз підрозділ пробації.

 З початку квітня двічі на тиждень в ефірі радіо «Полісся» Юлія Овсійчук інформує слухачів про зміни в роботі Сарненського підрозділу пробації та надає рекомендації щодо поведінки в умовах карантину.

 У центрі уваги психолога Сарненського відділу пробації не лише клієнти пробації, а й їхні рідні. Так, нещодавно мама неповнолітнього суб’єкта пробації звернулася по допомогу психолога через погіршення взаємовідносин із сином. Раніше від труднощів жінка «ховалася» на роботі, а в умовах карантину і тимчасову втрату роботи вона змушена постійно перебувати із сином у «чотирьох стінах». От усі проблеми загострилися.

Юлія Овсійчук проконсультувала жінку та пояснила, що саме зараз слушна нагода, щоб розв’язати всі проблеми, які виникають у стосунках з дітьми, оскільки є для цього достатньо часу. Психолог надала рекомендації, як повернути втрачений батьківський авторитет, відновити сімейну ієрархію та дати дитині відчуття турботи й безумовної любові, які так потрібні підлітку.

З-поміж іншого Юлія Овсійчук дає поради і дітям, і дорослим щодо конструктивного проведення часу в умовах карантину. Головне, наголошує фахівець, – не піддаватися паніці та знайти цікаве заняття.