Психологи пробації Одещини обмінюються досвідом з колегамиПсихологи пробації Одещини обмінюються досвідом з колегами

Психолог Приморського районного відділу філії Центру пробації в Одеській області Роман Асєєв долучився до одноденного семінару «Моральна травма: діагностування та консультування». Захід було організовано Одеською обласною державною адміністрацією, Одеською обласною радою, Департаментом соціальної та сімейної політики, за підтримки Благодійної Організації Благодійного Фонду «Життєва Опора України \ Life Support Ukraine». 

Метою семінару було навчити учасників працювати з моральною травмою військовослужбовців, капеланів, психологів, педагогів, медичних працівників, соціальних працівників тощо. Адже моральна травма (яка за своєю суттю є навіть глибшою та тривалішою за ПТСР) не може залишитись поза увагою українських психологів, педагогів, соціальних працівників, капеланів.

Спікерами семінару виступили: Ігор Скрипніченко – куратор освітньої діяльності Psychology Support Internation в Україні, радник консула України в США, проректор Полтавської семінарії; Грегорі А. Янг – капелан Федерального Бюро Розслідування, капелан відділу поліції  міста  Джермантаун, міжнародний тренер та консультант з питань моральної травми; Тімоті Дж. Фелтон –  представник Асоціації шерифів та депутатів штату Айова у Виконавчій раді D.A.R.E. штату Айова з 2012 року по теперішній час. Спираючись на свій багаторічний досвід, у роботі з травмованими людьми, американські колеги поділилися напрацюваннями та надали практичні рекомендації щодо роботи з моральною травмою і посттравматичним стресовим розладом.

“Здобуті знання і навички допоможуть в роботі з суб’єктами пробації, а також пробаціонерами, які мають ознаки моральної травми, внаслідок військових подій на теренах України”, – зазначив Роман Асєєв.