Психологи пробації: обмін досвідом та вдосконалення методів роботи Психологи пробації: обмін досвідом та вдосконалення методів роботи 

На початку березня 2024 року під головуванням Олени Суботенко, заступника директора Центру пробації відбулось чергове онлайн засідання робочої групи психологів. Мета заходу — обмін досвідом психологів уповноважених органів з питань пробації у розв’язанні проблемних питань, що виникають при роботі із з засудженими. 

Під час заходу учасники обговорили роль психологів під час проведення оцінки ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень та перелік діагностичних методик, що використовуються під час її проведення. 

Окрему увагу приділили методикам і практикам роботи з особами, засудженими за злочини проти основ національної безпеки України, в тому числі колабораційної діяльності. Учасники поділилися власним досвідом роботи з цією категорією засуджених. Вони розповіли про демонстрацію документальних фільмів на патріотичну тематику, вивчення тематичної літератури, а також про залучення засуджених до участі у волонтерських та інших заходах національно-патріотичного виховання. Це дозволяє підвищити рівень обізнаності засуджених про цінності національної безпеки, сформувати у них повагу до української державності, а також мотивувати їх до ведення правослухняного способу життя.

Таким чином, психологи пробації роблять значний внесок у ресоціалізацію засуджених та запобігання повторним злочинам.