Про діяльність органів пробації в умовах воєнного стануПро діяльність органів пробації в умовах воєнного стану
Про діяльність органів пробації в умовах воєнного стану Олег Янчук, директор Центру пробації, поінформував учасників ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Інтеграція теорії у практику: проблеми, пошуки, перспективи», що відбулась 04 листопада 2022 року на базі Академії Державної пенітенціарної служби.
У конференції, яка цього року проходила в режимі онлайн, взяли участь понад 140 представників із 39 закладів вищої освіти, державних і недержавних інституцій, розташованих як в Україні, так і за кордоном. До заходу долучились також практичні працівники, які поділилися власним досвідом і знаннями у сфері захисту прав і свобод людини, виконання кримінальних покарань, протидії злочинності та представники Державної установи «Центр пробації».
«Війна стала викликом для всієї системи правосуддя в Україні та зокрема для пробації, вимагаючи швидкого реагування на об’єктивні ризики та загрози, що виникали внаслідок військової агресії росії» – зазначив директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук.
Під час свого виступу керівник Центру пробації акцентував увагу на розпочатих до війни змінах, викликах в умовах воєнного конфлікту, а також окреслив досягнення діяльності Центру пробації та наголосив на важливості соціального партнерства для підвищення безпеки у громадах, розповів про плани щодо відновлення діяльності та подальшого розвитку національної системи пробації.
«Пробація, як і вся система правосуддя в Україні, не зупинила свою діяльність в умовах війни та продовжує свою роботу долаючи виклики сьогодення. Ми тримаємо свій – професійний – фронт», – підсумував Олег Янчук.
У рамках конференції було розглянуто питання щодо вітчизняного та зарубіжного законодавства в різних галузях права, проблеми професійної підготовки в освітологічному дискурсі, теорію і практику соціальної та психологічної роботи з населенням, суспільно-економічні та культурні явища тощо.
Також учасники поділилися власними дослідженнями, спостереженнями, прикладами використання інтерактивних методів в освітньому процесі, законодавчими ініціативами, що є актуальними в період воєнного стану.