Просвітницький марафон для молоді: пробаціонери Сумщини інформують про роботу пробації Просвітницький марафон для молоді: пробаціонери Сумщини інформують про роботу пробації 

29 лютого 2024 року на запрошення Сумської філії ХНУВС пробаціонери провели бінарне заняття на тему «Взаємодія органів пробації і підрозділів поліції при здійсненні профілактичних заходів щодо підоблікових осіб» для курсантів 1 курсу. Візит практиків пробаціонерів став надзвичайно інформативним для студентів в контексті вивчення дисципліни «Превентивна робота з підобліковими особами».

Під час заходу пробаціонери розповіли в загальних рисах про пробацію в Україні та про рутинну роботу працівників Центру пробації, а також акцентували на цікавіших темах, зокрема:

– профілактичних заходах, що проводяться з особами, засудженими до покарань, що непов’язані з позбавленням волі; 

– порядку взаємодії органів пробації та підрозділів поліції щодо недопущення повторних злочинів; 

– спільних діях пробації та поліції, спрямованих на ресоціалізацію засуджених осіб. 

Серед іншого обговорили вже впроваджені та передбачені зміни в роботі української пробації. Це зміни в реєстрації геномної інформації людини, новий Порядок залучення уповноваженими органами з питань пробації територіальних органів Національної поліції України до здійснення заходів під час наглядової пробації та запровадження пробаційного нагляду як альтернативного виду покарання. 

Ці всі питання викликали жваве обговорення серед молоді.