14 березня, в місті Маріуполь відбулася робоча зустріч партнерів проекту “Заради життя” щодо підготовки засуджених до звільнення, забезпечення безперервного догляду та лікування колишніх в’язнів, що живуть з ВІЛ, ТБ, ХР, ТБ та ВГС.
В зустрічі взяли участь заступник директора Центру пробації Віктор Васюк, керівництво філії Центру пробації у Дніпропетровській області, голова правління ВБО «Мережа організацій, які працюють у пенітенціарній сфері», Керівник напрямку «Пробація» проекту «Заради життя» Гагаркін Микола Іванович, представники органів державної влади, медичних закладів, державних та неурядових організацій.
Вітаючи учасників партнерської зустрічі, заступник директора Центру пробації Віктор Васюк акцентував увагу на питаннях участі працівників пробації в процесі підготовки до звільнення засуджених, які перебувають у місцях позбавлення волі: «Пробація – не суб’єкт надання соціальних чи інших послуг правопорушникам. Працівник пробації здійснює моніторинг проблемних питань правопорушника і після цього може перенаправити особу до суб’єкта надання необхідних соціальних послуг. Тобто, тут пробація виконує лише координаційну функцію…»
В ході робочої зустрічі учасники обговорили результати роботи проекту USAID “Заради життя” в установах Державної кримінально-виконавчої служби України за 2018 рік та визначили подальші плани роботи на 2019 рік. До уваги учасників було представлено попередні результати впровадження проекту “Заради життя” та доведено порядок підготовки засуджених до звільнення, в тому числі надання соціального супроводу. Керівник напрямку БО “Клуб майбутнє” Юлія Танадай розповіла присутнім про необхідність комплексного підходу щодо безперервного доступу до лікування, медичних, діагностичних та соціальних послуг для ВІЛ-позитивних осіб, які готуються до звільнення та звільняються з місць позбавлення волі.
Окрему увагу присутніх було звернуто на проект Типового порядку взаємодії партнерів щодо надання пакету послуг засудженим, які готуються до звільнення, колишнім в’язням з метою забезпечення безперервного догляду, лікування та супроводу хворих на ВІЛ-інфекцію, ТБ та ВГС в рамках проекту РАТН “Заради життя”.
Наприкінці зустрічі, кожен учасник усвідомлюючи важливість своєї участі у виправленні і ресоціалізації засуджених, підтримав ініціативу у продовженні плідної співпраці з партнерами проекту «Заради життя» задля забезпечення громадської безпеки та правопорядку.
Нагадаємо, що Державною установою «Центр пробації» та міжнародною організацією «PATH» запроваджено проект «Заради життя» – один із небагатьох проектів в Україні, діяльність якого спрямована на зменшення ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С в установах пенітенціарної системи України. Проект діє в тісній співпраці з Міністерством юстиції України та в рамках Надзвичайного плану Президента США боротьби з ВІЛ (PEPFAR) та розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ).