Пробація як дієвий механізм у системі виконання покараньПробація як дієвий механізм у системі виконання покарань

Міжкафедральний науково-практичний семінар «Пробація як дієвий механізм у системі виконання покарань» відбувся 1 листопада в Пенітенціарній академії України. Захід, спрямований на реалізацію Стратегії реформування пенітенціарної системи на період до 2026 року, мав на меті обговорення сучасного стану запровадження системи пробації в Україні, надання рекомендацій з удосконалення кримінального, кримінально-виконавчого та кримінального процесуального законодавства у цій галузі.

У семінарі взяли участь представники влади, судової системи, правники, представники центру з надання безоплатної правової допомоги, які обговорювали досягнення системи пробації в Україні, що зорієнтована на посилення безпеки суспільства шляхом профілактики правопорушень та виправлення засуджених.

Звертаючись до учасників заходу з вітальним словом, заступник Міністра юстиції України Олена Висоцьказазначила, що пробація як альтернатива короткостроковому позбавленню волі за останні роки довела на практиці свою ефективність, хоча ще продовжують існувати напрямки над якими потрібно працювати. Заступник Міністра зауважила, що важливо не лише вдосконалювати законодавство і пропонувати нові цифрові рішення, а й розширювати знання суспільства про пробацію.

В.о. ректора ПАУ Юлія Петровська підкреслила актуальність і практичну значущість цього семінару, наголосила на важливості продовження активного розвитку і вдосконалення механізмів пробації з урахуванням вітчизняного і міжнародного досвіду.

Про покроковий розвиток інституту пробації, інституційну спроможність, ефективність та плани розширення пробаційних інструментів розповів Олег Янчук, директор ДУ «Центр пробації».

На семінарі багато уваги приділили обговоренню належного функціонування в Україні повноцінного інституту пробації, що базується на міжнародно-правових стандартах прав людини; не оминули проблемних питань щодо застосування інституту пробації під час розгляду кримінальних проваджень. Ініціювали обговорення цих питань завідувач кафедри кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології ПАУ доктор юридичних наук, Заслужений юрист України Садіг Тагієв ікандидат юридичних наук, доцент Людмила Остапчук.

Підсумовуючи науково-практичний семінар, директор Інституту професійного розвитку Наталія Наулік зазначила, що одним з найважливіших напрямів розвитку кримінально-виконавчої системи є курс на лібералізацію, пошуки покарань, альтернативних позбавленню волі. Тому все більшого значення набуває цивілізований шлях роботи з правопорушниками – у вигляді пробації, що довела свою ефективність у Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та запобігання вчиненню особами повторних злочинів.

Читати більше за ➡️ покликанням.