Пробація: на шляху до цифровізації та оптимізації Пробація: на шляху до цифровізації та оптимізації 

26 лютого 2024 року на базі Святошинського модельного офісу пробації відбулася робоча зустріч щодо формування архівного файлу електронної справи суб’єктів пробації, інформація про яких міститься в Єдиному реєстрі засуджених та осіб, узятих під варту.

Від Міністерства юстиції України – до заходу долучився Єгор Разогрєєв, керівник експертної групи з цифрових трансформацій та юридичного дизайну Директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Мін’юсту. 

Від Центру пробації взяли участь директор Олег Янчук, його заступник Тетяна Кічата, працівники відділу цифровізації пробації та пробаціонери Київщини. Також участь у зустрічі взяли заступник начальника управління – начальник аналітичного  відділу Управління аналітичної та проєктної роботи Державної кримінально-виконавчої служби України Ірина Матвеєва, заступник директора Державного підприємства НАІС Олексій Чепуренко та аналітик підприємства Алла Горбатюк.

Під час робочої зустрічі:

– знайдено і обговорено шляхи розв’язання питань взаємодії підрозділів пробації в підсистемі “Електронний суд”;

– необхідність формування архівного файлу електронної справи для направлення його, разом з поданнями, до суду;

– визначені пріоритетні задачі щодо формулювання завдань для розробників ЄРЗО.

За підсумками робочої зустрічі учасники дійшли висновку, що електронний обмін документами є одним з ключових факторів для оптимізації роботи та підвищення ефективності служби пробації. Для успішної реалізації цього процесу необхідно забезпечити чітку координацію та співпрацю між підрозділами пробації та установами, а також впровадити сучасні технології для забезпечення надійності та безпеки електронного документообігу. Центр пробації продовжуватиме активно співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами для вдосконалення електронного обміну документами та поліпшення якості виконання покарань не пов’язаних з позбавленням волі.