Пробація залучає партнерів для допомоги суб’єктам пробації з алкогольною залежністюПробація залучає партнерів для допомоги суб’єктам пробації з алкогольною залежністю

Вживання психоактивних речовин, зокрема алкоголю, часто стають причиною скоєння кримінального правопорушення, тож завданням пробації є виявити таку залежність у суб’єкта пробації та мотивувати до позбавлення від неї.

Для надання допомоги таким людям у боротьбі із залежністю Центр пробації залучає партнерів: державні, комунальні, благодійні й громадські організації.

З лютого 2022 року Державна установа «Центр пробації» співпрацює з Громадським об’єднанням «Український Центр Обслуговування Анонімних Алкоголіків» (Товариство Анонімних Алкоголіків – АА), однім із гасел якого є «Вчимося жити повноцінно і радісно без алкоголю. Ділимося досвідом одужання, самі залишаємося тверезими».

Співпраця Центру пробації з Товариством Анонімних Алкоголіків триває вже понад 2 роки і її розширення — це закономірний етап розвитку, який сприятиме ефективнішій взаємодії та допомозі засудженим. 

Одна із перших регіональних зустрічей пробаціонерів для обговорення нових підходів співпраці органів пробації та АА пройшла 16 лютого 2024 року на базі  філії Центру пробації у Вінницькій області, яка і виступила  ініціатором заходу. У заході взяли участь: керівництво філії Центру пробації у Вінницькій області, працівники  уповноважених органів з питань пробації області та член товариства Анонімних Алкоголіків пан Ігор М, група АА “Апельсин”, м. Київ.

Під час зустрічі учасники обговорили:

– основні напрямки співпраці щодо допомоги підобліковим у боротьбі зі згубною звичкою ;

– форми допомоги (послуг), які можуть бути надані для розв’язання цієї проблеми;

Ця зустріч є кроком у правильному напрямку: Центр пробації розширюватиме співпрацю з Товариством Анонімних Алкоголіків в регіонах, що сприятиме ефективнішій взаємодії з партнерами задля допомоги клієнтам пробації.