Пробація ефективно забезпечує безпеку громади лише у взаємодії із самою громадоюПробація ефективно забезпечує безпеку громади лише у взаємодії із самою громадою
Стратегія реформування пенітенціарної системи на період до 2026 року, яку затвердив Кабінет Міністрів України 16 грудня 2022 року, визначає одним із пріоритетних завдань для пробації – подальше розширення взаємодії органів пробації з громадами, адже саме громади мають бути зацікавлені у вирішенні питань безпеки та контролю поведінки осіб, до яких застосовані покарання без позбавлення волі.
Розвиток пробації за різними напрямами, передбачений Стратегією, потребує значних ресурсів, яких не завжди достатньо у держави. І тут підтримку надають місцеві органи влади у виді субвенцій для реалізації цільових програм з розвитку територій та забезпечення безпеки громад.
Одним із прикладів підтримки органів пробації та співробітництва на місцевому рівні у 2023 році стала можливість купили за рахунок субвенцій, отриманих від Львівської обласної ради, 250 пачок паперу для підрозділів пробації філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області. Така допомога забезпечила пробаціонерів цієї області офісним папером для виконання службових обов’язків.