Пробаціонери з Чернівців напрацьовували дитиноцентровані підходи та ефективні алгоритми міжвідомчої взаємодії Пробаціонери з Чернівців напрацьовували дитиноцентровані підходи та ефективні алгоритми міжвідомчої взаємодії 

Наприкінці березня 2024 року у Львові пройшов п’ятий тренінг  “Моделі ефективної міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітей” у якому взяли участь пробаціонери Буковини. 

Метою заходу стало напрацювання дитиноцентрованих підходів та ефективних алгоритмів міжвідомчої взаємодії з метою впровадження в практичну діяльність стандартів моделі ефективної міжвідомчої взаємодії “Директиви у кримінальних провадженнях за участю дітей” (в процесі реалізації пілотного проєкту імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у практичну діяльність).

Тренінг об’єднав представників влади та громадянського суспільства. 

Під час заходу учасниками була розглянута низка тематичних блоків: 

Модуль 1: Основи правосуддя дружнього до дитини, включно з відповідними стандартами Ради Європи.

Модуль 2: Міжвідомча взаємодія, як фундаментальна засада правосуддя дружнього до дитини.

Модуль 3: Впровадження дитиноцентрованих підходів та застосування процедур і практик, дружніх до дітей, на основі конкретних сценаріїв

Працівники філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області на прикладі розбору реальних кейсів підкреслили переваги та важливість підготовки досудової доповіді, адже доповідь – це шанс для обвинуваченого розповісти свою історію перед тим, як суддя призначить покарання у разі визнання обвинуваченим вини або звільнить його від покарання.

Також було наголошено, що пробація щодо неповнолітніх є дієвою системою наглядових, соціальних, виховних та профілактичних заходів, які дозволяють здійснювати ефективне попередження злочинності серед неповнолітніх. Зазначені заходи допомагають досягти виправлення неповнолітніх осіб і зменшити кількість скоєних ними правопорушень. Як зауважують пробаціонери, підлітки, на відміну від дорослих порушників закону, мають більше шансів виправитись, але, безумовно, за допомогою працівників і органів, які будуть цьому сприяти. 

 

Довідково: організатори тренінгу проєкт Ради Європи “Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні” у співпраці з Офісом Генерального прокурора України.