Пробаціонери з Київщини взяли участь у тренінгу “Моделі ефективної міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітей”Пробаціонери з Київщини взяли участь у тренінгу “Моделі ефективної міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітей”

Організатором тренінгу виступив проєкт Ради Європи “Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні” у співпраці з Офісом Генерального прокурора України. 

Метою заходу стало напрацювання підходів та алгоритмів співпраці між відомствами, які були б максимально дружні до дитини. А також реалізацію пілотного проєкту імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у практичну діяльність, на виконання Спільного наказу Офісу Генерального Прокурора, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціальної політики України.. 

Тренінг об’єднав 25 представників і представниць органів прокуратури, слідчих, дізнавачів, ювенальної превенції, органів пробації, адвокатів системи безоплатної правової допомоги, установ виконання покарань та місць попереднього ув’язнення, служб у справах дітей, органів опіки та піклування, установ та закладів для дітей для проходження соціально-психологічної реабілітації, що працюють у м. Київ. Тренери заходу: національні та міжвідомчі експерти Ради Європи.

Під час тренінгів було розглянуто низка тематичних блоків. Серед них:

–  Основи правосуддя дружнього до дитини, включаючи відповідні стандарти Ради Європи;

– Міжвідомча взаємодія, як фундаментальна засада правосуддя дружнього до дитини;

– Впровадження дитиноцентрованих підходів та застосування процедур і практик, дружніх до дітей, на основі конкретних сценаріїв.

В межах кожного з блоків було, складено алгоритм дій, на прикладі реального кейсу на стадії завершення контакту дитини з системою правосуддя, дружнього до дитини.

Проведення наступних тренінгів планується для профільних фахівців із Житомирської, Львівської, Кіровоградської, Черкаської та Чернівецької областей.

Імплементація європейських норм в роботі ювенальної пробації – один з головних векторів розвитку пробаційної системи України, адже сприяє гуманізації української пенітенціарної системи.