Пробаціонери долучилися до навчального онлайн-семінару у межах співпраці Центру пробації та ГО «Docudays UA»Пробаціонери долучилися до навчального онлайн-семінару у межах співпраці Центру пробації та ГО «Docudays UA»
Одним із найважчих етапів роботи з клієнтами пробації є встановлення довірливих стосунків з ними, подолання психологічних бар’єрів та перешкод у спілкуванні з оточуючими.
У цьому пробаціонерам допомагають створені на базі підрозділів пробації в різних областях України відповідні кіноклуби, яких було 31 до початку широкомасштабного вторгнення рф на територію України. Після 24 лютого 2022 року їх роботу було призупинено.
Сьогодні діяльність клубів успішно відновлюється: вже зареєстровано понад 50 нових кіноклубів медіапросвіти.
Сотні клієнтів пробації переглянули багато цікавих документальних кінострічок та долучилися до обговорення актуальних тем, висвітлених у цих фільмах.
Олег Янчук, директор Центру пробації, вітаючи учасників вебінару наголосив на інноваційності такої форми роботи: «Цей інструмент матиме важливий вплив на персонал нашої Установи, який отримає нові знання і можливість використовувати їх у своїй роботі. У нашої організації є свій важливий фронт: ми боремося за безпечне суспільство, що прагне жити без правопорушень. Злочинність – це наш ворог, ми хочемо витягти людей з її тенет, а для цього люди повинні знати, що таке права і обов’язки. Документальне кіно допоможе працівникам пробації у цій складній та важливій роботі».
Під час вебінару представники DOCU/CLUB ознайомили нових учасників Мережі із засадами роботи кіноклубів та їх робочими інструментами. Нових модераторів також ознайомили з механізмом та основними принципами діяльності кіноклубів та інформацією про можливості сайту та роботу фільмотеки Мережі.
Практикуючі модератори DOCU/CLUB поділилися щодо досвідом створення кіноклубів та організації кінопоказів з обговоренням як інноваційного інструменту для мотивації правопорушників до зміни мислення й способу життя, так і попередження повторного вчинення правопорушення.
Кіноклуби Docudays UA – не лише дієвий інструмент роботи з правопорушниками для їхньої правової освіти, а й додатковий ресурс для підвищення кваліфікації працівників пробації.