Презентація посібника «Multitool PRO. Інструменти та методики соціально-виховної роботи у пробаціїПрезентація посібника «Multitool PRO. Інструменти та методики соціально-виховної роботи у пробації
Це – вектор розмови учасників круглого столу, що відбувся 19 квітня 2023 року на базі Святошинського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Київ та Київській області.
Участь у заході взяли керівництво Державної установи «Центр пробації», представники структурних підрозділів, практикуючі психологи пробації, а також представники міжнародних проєктів, волонтери пробації та студенти Київського університету імені Бориса Грінченка.
Олег Янчук, директор Центру пробації, у вітальному слові наголосив, що важливою складовою реформування кримінально-виконавчої служби є якісно підготовлений до здійснення своїх завдань та функцій персонал, озброєний сучасними методиками та інструментами роботи. Він подякував підтримці Проєкту EU Project Pravo-Justice та працівникам апарату пробації за активну участь у роботі над створенням цього видання.
У свою чергу, Ірина Жаронкіна, старший національний екперт Проєкту ЄС «Право-Justice» зауважила, що посібник «Multitool PRO» – результат величезної праці, розпочатої ще 2015 року. «Все, що ви бачите у посібнику: мотиваційні інтерв’ю, оцінка ризиків, пробаційні програми – наша спільна робота. Ми були раді консультувати, допомагати, шукати кращий досвід від європейських практиків з метою отримання якісного продукта», – зазначила Ірина Жаронкіна.
Олена Суботенко, заступник директора Центру пробації акцентувала увагу присутніх на актуальності розроблення посібника, який би став корисним інструментом в арсеналі кожного працівника пробації, поєднуючи теорію з практикою. «Ідея виникла на початку 2022 року. Незважаючи на виклики, що нам доводилося долати протягом року, пробація продовжувала виконувати судові рішення, тримаючи «оборону» на внутрішньому фронті боротьби зі злочинністю», – розповіла Олена Суботенко. Вона також розповіла про міжнародні та національні стандарти у галузі соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, форми та методи взаємодії з суб’єктами пробації, особливості проведення соціально-виховної роботи з різними категоріями засуджених.
Начальник відділу соціально – виховної роботи з суб’єктами пробації та пробаційних програм Христина Ануфрієва та заступник начальника відділу оцінювання ефективності пробації Юлія Жданова презентували учасникам зміст та аспекти посібника, пов’язані, із супроводом та корекцією поведінки осіб, які перебувають у конфлікті із законом, розповіли про партнерство з установами, організаціями та активними громадянами (волонтерами).
Цікавими для учасників заходу були успішні історії практичного досвіду психологів апарату та філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області: Світлани Атрощенко, Яни Грабовської, Альони Мальчевської, Руслани Рижої, Анни Кирилюк, а також виступи волонтерки пробації Юлії Красілової та студентки інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка Анастасії Плотнікової.