Представники правоохоронних органів Запоріжжя обговорити основні принципи відновного правосуддя для неповнолітніхПредставники правоохоронних органів Запоріжжя обговорити основні принципи відновного правосуддя для неповнолітніх
Реалізація пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» стала метою зустрічі, що пройшла 23 травня 2023 року у м. Запоріжжя.
Основною метою цього проєкту, який у Запорізькій області впроваджується з 2020 року, є розробка та апробація механізмів виведення підлітків, які знаходяться у конфлікті з законом, з кримінального провадження на ранніх стадіях, забезпечення балансу між правами неповнолітніх правопорушників та потерпілих, а також надання підліткам шанс виправитись і не отримати судимість у юному віці, зробити висновки та більше не вчиняти кримінальних проступків і правопорушень.
У заході взяли участь представники Запорізької обласної прокуратури, філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області, ювенального відділу та слідчого управління ГУНП в Запорізькій області, а також Регіонального центру з надання БВПД у Донецькій та Запорізькій областях.
Під час наради учасники обговорили стан реалізації проєкту в Запорізькій області; окремо зупинились на проблемних питаннях, що виникли під час його застосування, та визначились зі шляхами їх вирішення.
Сподіваємося на успішність спільної роботи у проекті всіх структур, установ і організацій, що допоможуть підліткам подолати кризову ситуацію, зробити висновки та більше не вчиняти кримінальних проступків і правопорушень.