Концепт модельного офісу


(використовується досвід Норвегії, Латвії і Англії)

Унікальність модельних офісів                                                                                                                                                       

Під час створення модельних офісів пробації на базі уповноважених органів з питань пробації застосовується сучасний міжнародний досвід з метою фундаментальної зміни підходу роботи із правопорушниками в Україні.

Офіс повинен мати багатофункціональну архітектуру, що обумовлюється новим менеджментом справами і роботою із суб’єктами пробації.  Повинен застосовуватись підхід розмежування відкритого (де можуть перебувати засуджені і персонал) та закритого (виключно для персоналу) просторів. Це підвіщує задоволеність і продуктивність персоналу пробації, ефективність його праці, створює безпечне інтерактивне середовище для працівників та захисту персональних даних.

При вході до офісу має бути розташовано приймальню –  це перше враження для правопорушника, коли він потрапляє до пробації. Це є важливим елементом іміджу пробації та толерантного підходу до правопорушників. Так створюється атмосфера взаємоповаги і довіри. За новим форматом, приймальня стає місцем підтримки і допомоги для засудженого.

В офісі повинні бути передбачені окремі приміщення для проведення індивідуальної (конфіденційне та комфортне спілкування із клієнтами пробації, а також складання досудових доповідей) та групової роботи (сприяє комплексній роботі зокрема, для реалізації пробаційних програм).

Дизайн офісу пробації повинен відповідати сучасним викликам та завданням, нагадувати офіси приватних компаній, мати належний інтер’єр та устаткування (передбачено робочі місця із сучасним комп’ютерним обладнанням для персоналу із можливістю надання он-лайн послуг для суб’єктів пробації).

Офіс повинен мати зручну локацію, куди правопорушники, що прибувають з різних районів міста, можуть дістатися громадським транспортом.