Органи пробації долучаються до реалізації проєкту з імплементації міжнародних стандартів правосуддя щодо дітей у правову систему правосуддя в УкраїніОргани пробації долучаються до реалізації проєкту з імплементації міжнародних стандартів правосуддя щодо дітей у правову систему правосуддя в Україні
У Міжнародний день захисту дітей, 01 червня 2023 року, в Україні наказом Генеральної прокурори, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України від 01.06.2023 року № 150/445/2077/5/187 запроваджено пілотний проєкт щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у практичну діяльність.
Пілотний проєкт має на меті забезпечення при здійсненні досудового розслідування, судового розгляду у кримінальних провадженнях за участю неповнолітніх, а також при виконанні покарань щодо неповнолітніх, ефективної реалізації існуючих обов’язкових універсальних та європейських стандартів захисту та забезпечення прав дітей, виконання вимог міжнародного законодавства.
Пілотний проєкт запроваджується в шести регіонах України: у Житомирській, Кіровоградській, Львівській, Чернівецькій та Черкаській областях і в місті Києві. По його завершенню апробовані стандарти будуть закріплені у практичну діяльність, що забезпечить масштабування кращих практик реалізації принципів дружнього до дітей правосуддя на всю країну.
29 червня 2023 року, за ініціативою сектору пробації щодо неповнолітніх відділу наглядової пробації Державної установи «Центр пробації» проведено онлайн робочу зустріч з керівниками філій Центру пробації пілотних регіонів щодо питань імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, за сприяння спеціалістів органів пробації.
Заступник директора Центру пробації Віктор Васюк наголосив на необхідності координації і взаємодії суб’єктів реалізації проєкту з метою напрацювання та впровадження в їх практичну діяльність уніфікованих підходів до реалізації принципів правосуддя, дружнього до дитини, у сфері правосуддя щодо дітей у кримінальному провадженні та при виконанні кримінальних покарань щодо неповнолітніх.
Начальник відділу наглядової пробації Центру пробації Наталія Дейнега ознайомила присутніх з розробленим експертами Ради Європи опитувальником щодо визначення актуальних тем проведення навчання фахівців, дотичних до реалізації вказаного проєкту.
Також під час заходу учасники узгодили алгоритми участі органів пробації в проєкті в пілотних областях та обговорили підходи щодо виконання завдань проєкту.