Обговорення пробаційного наглядуОбговорення пробаційного нагляду

28 березня 2024 року набуває чинності Закон України № 3342-ІХ, яким запроваджується пробаційний нагляд, як один з основних видів покарання. Це новий вид покарання, що значно розширює обов’язки пробаціонерів та впроваджує нові практики для виправлення засудженого. У зв’язку з цим виникає багато питань, які потребують роз’яснень до набуття Законом чинності. 

Сьогодні, 26 березня 2024 року відбулась онлайн-нарада за участі працівників центрального апарату та представники уповноважених органів з питань пробації з усієї України. Пробаціонери мали змогу поставити питання, що найбільш їх цікавлять та потребують розʼяснень у звʼязку зі змінами в законодавстві.

Зі вступним словом до учасників звернувся директор Державної установи “Центр пробації” Олег Янчук. Він акцентував на тому, що успішне впровадження нового виду покарання можливе при злагодженій роботі всіх, хто причетний до виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. А також звернув увагу на запровадження пілотної програми менторства в пробації, що покликана спростити обмін досвідом та розв’язання проблемних питань, що виникають під час роботи в уповноважених органах з питань пробації. 

Заступником директора Віктором Васюком надані роз’яснення щодо найбільш поширених питань, що виникають у зв’язку з прийняттям нового Закону та впровадженням покарання у виді пробаційного нагляду. 

Закон України № 3342-ІХ, а також низка нормативно-правових актів, що регламентують роботу пробації в Україні, набирають чинності вже 28 березня 2024 року. Це важливий та відповідальний крок в реформування системи кримінальної юстиції України та наближенні її до європейських стандартів правосуддя і гуманності.