Новий Порядок співпраці пробації та поліції: безпека понад усеНовий Порядок співпраці пробації та поліції: безпека понад усе
Одним з основних обов’язків пробаціонерів є контроль і перевірка засуджених за місцем їх проживання (перебування), роботи та навчання. Проте таке завдання може становити небезпеку для працівників пробації, адже пробаціонери не мають повноважень використовувати засоби захисту, при цьому не можна виключати агресивної поведінки підоблікового.
Безпека пробаціонерів при виконанні ними посадових обов’язків є головною. Тому пробація розширює співпрацю з органами Національної поліції України.
Законом України № 3342-ІХ внесено зміни до Закону України “Про Національну поліцію” в частині 2 статті 23 та розроблено проєкт Порядку залучення уповноваженими органами з питань пробації територіальних органів Національної поліції України до здійснення заходів під час наглядової пробації.
Одним з ключових моментів цього Порядку є механізм залучення поліції до перевірки суб’єктів пробації за місцем проживання, роботи та навчання у разі наявності інформації, що суб’єкт пробації може становити загрозу життю та здоров’ю представників органів пробації.
Крім того, Порядок передбачає організацію розшуку засуджених осіб, які ухиляються від виконання кримінального покарання або від виконання обов’язків, визначених законом для суб’єктів пробації за поданням уповноваженого органу з питань пробації.
Загалом, цей Порядок є важливим кроком створення системи кримінальної юстиції, суб’єкти якої ефективно взаємодіють для забезпечення безпеки держави і суспільства.