Незламні пробаціонери ХерсонщиниНезламні пробаціонери Херсонщини
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, херсонці непохитно протистояли ворогу на своїй землі. Не винятком були й працівники пробації. Вони виходили на мітинги, захищаючи свою рідну домівку від ворога, право на свободу та незалежність. Нещодавно ми святкували річницю визволення від окупації Херсона, незламного міста-героя. З нетерпінням чекаємо коли звільнення від загарбників усієї області.
Майже два роки перебуває в тимчасовій окупації Генічеський район Херсонщини. У курортному, мальовничому місті Генічеську розташований підрозділ пробації, до якого нині немає доступу. На щастя, одна з працівниць підрозділу, заступниця начальника відділу Анастасія Солоп, своєчасно виїхала на підконтрольну Україні територію. Зараз наша колега, на яку покладено виконання обов’язків начальника відділу № 29 філії Центру пробації в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях (раніше – Генічеський районний відділ філії Центру пробації у Херсонській області), закріплена за підрозділом у м. Первомайськ Миколаївської області. «Чудовий колектив, де мене одразу прийняли, в якому дуже затишно і комфортно працювати», – із вдячністю каже Анастасія.
«Я була в окупації п’ять місяців. Намагалися працювати вдома. Але 31 травня у нас зник український мобільний зв’язок. Під тиском військових рф вже не могли виконувати свої службові обов’язки. Керівництво запропонувало нам за можливості виїхати у будь-який населений пункт України, де ми зможемо працювати дистанційно», – згадує Анастасія.
На обліку у підрозділі Анастасії перебувало 102 суб’єкта пробації, тепер їх 45 осіб. «Тим не менш, хоч і важко, але за допомогою соціальних мереж, месенджерів працюємо з ними. Вони розуміють ситуацію і йдуть на контакт. Звісно, не всі. Можна почути й таке: «Ми вже в іншій державі, співпрацювати не хочемо». Однак проводжу бесіди, намагаюсь змінити думку цих людей», – з оптимізмом розповідає Анастасія Солоп.
Більшість клієнтів пробації, ризикуючи своїм життя в окупації, розуміючи, що продовжують перебувати під наглядом і термін іспитового строку ще не сплинув, підтримують зв’язок із працівником служби пробації, дотримуються обов’язків, визначених судом, що зараз об’єктивно можливо виконувати.
Із вдячністю говорить Анастасія й про суддів та їхніх помічників, з якими постійно доводиться спільно працювати. Більшість з них, розуміючи всі особливості роботи із засудженими в умовах війни, звільняють людей від відбування покарання за поданнями органу пробації, за відсутності, звичайно, підстав для скасування іспитового строку та у випадках, коли підоблікові не скоїли нових кримінальних чи адміністративних правопорушень. «Наразі ми співпрацюємо з Херсонським міським судом Херсонської області. Судді та інші працівники проводять судові засідання, ухвалюють рішення, незважаючи на нескінченні повітряні тривоги, загрозу життю та здоров’ю», – наголошує пробаціонерка.
На жаль, не відомо, коли весь колектив служби пробації Херсонської області зможе повернутися до рідних домівок, але завдяки своїй згуртованості, наполегливості, незламності наші працівники продовжують виконувати свої обов’язки, підтримувати підоблікових та колег на тимчасово окупованих територіях, не полишаючи віри у Перемогу, яка обов’язково настане! Слава Україні!